Ogłoszenia parafialne na XXX Niedzielę zwykłą

przez | 24 października 2020

Komunikat ks. Biskupa Ordynariusza: „W związku z sytuacją nasilającej się pandemii koronawirusa, Biskup Kielecki zarządza, aby w Dniu Wszystkich Świętych i w Dniu Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych nie było organizowanych Mszy świętych na cmentarzach.

Ponadto ks. Biskup wydał Dekret w którym czytamy: „Udzielam dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej aż do odwołania.”

Ze względu na obostrzenia z powodu pandemii i związanych z tym wytycznych Państwowego Inspektora Sanitarnego do naszego Kościoła może wejść 25 osób, by uczestniczyć w Mszy świętej. Proszę o zakrywanie maseczką ust i nosa, jak i zachowanie dystansu.

Zbliża się miesiąc listopad, chciejmy w miarę możliwości zatroszczyć się o groby naszych bliskich. Stąd też apel, aby nie zaśmiecać naszego cmentarza i terenu wokół niego. Pierwszego i drugiego listopada nie ma Mszy świętej na cmentarzu. W kościele parafialnym, będę odprawiał w te dni jak w niedzielę; o godzinie 8.00; 10.00 i 12.00

Ponawiam prośbę, aby do zakrystii zgłosiły się te osoby, które zamówiły Mszę świętą w tym tygodniu. Msza święta jest o godzinie 18.00.

Od dzisiaj jest odsłonięty w ołtarzu głównym piękny obraz Wszystkich Świętych. Pamiętajmy o Świętych obcowaniu i w potrzebie przyzywajmy ich pomocy.

Pragnę podziękować Paniom: Bożenie Ryńca, Elżbiecie Swat, Renacie Ściupidro za wysprzątanie naszej świątyni. Do kwiatów dołączyły: Latos Elżbieta, Nowak Agnieszka, Kasprzyk Danuta. Na następny tydzień proszę dwie kolejne rodziny z ul. Zbożowej.

Bóg zapłać pewnej osobie, która złożyła ofiarę na Kościół 400 zł. Natomiast na ubezpieczenie Kościoła ofiarę złożyli Anna i Stanisław Kowalscy. Wyrażam moją wdzięczność za wszelkie ofiary, które składacie, jak i te, które wpływają na konto parafialne. Codziennie modlę się za dobrodziejów i ofiarodawców naszej świątyni.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli.”

Na rozpoczynający się tydzień życzę wszystkim Bożego błogosławieństwa.