Ogłoszenia parafialne na XXXI Niedzielę zwykłą

przez | 31 października 2020

Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. To wyjątkowy dzień w naszej wspólnocie. Dziękujemy Bogu za tych świętych, którzy pięknym chrześcijańskim życiem osiągnęli chwałę nieba. A dziś wstawiają się za nami u Boga. W dniu dzisiejszym i jutro Msze święte o 8.00; 10.00 i 12.00. Pragnę przypomnieć, że zgodnie z Dekretem ks. Biskupa 01 i 02 listopada nie ma Mszy świętej na cmentarzu, a także procesji.

W poniedziałek 02 listopada o godzinie 18.00 odmówimy różaniec z wypominkami.

Dekret Penitencjarii Apostolskiej dotyczący możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego za zmarłych w Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich wiernych zmarłych jest wywieszony w gablocie.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź przed Mszą Świętą o godzinie 18.00. Zmiana tajemnic różańca świętego i modlitwa w intencji, aby postęp w dziedzinie sztucznej inteligencji zawsze pozostawał w służbie ludzkiego istnienia.

Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów dekretem z dnia 05 października 2020 r. zatwierdziła wybór Św. Jana Pawła II jako patrona Województwa Małopolskiego.

Od 01 do 08 listopada ma miejsce Różaniec do Granic Nieba (informacje na stronie www.rozaniecdogranic.pl)

W związku z falą niepokojów społecznych, jakie mają miejsce w ostatnich dniach proszę, abyśmy zwracali uwagę na nasz kościół.

Pragnę bardzo podziękować Osobom: Latos Elżbiecie, Nowak Agnieszce i Kasprzyk Janowi za wysprzątanie naszej świątyni, a także za wygrabienie i wywiezienie liści z terenu wokół świątyni. Na następny tydzień proszę kolejne dwie rodziny z ul. Zbożowej do południa.

Ponawiam prośbę i proszę, aby do zakrystii zgłosiły się te osoby, które zamówiły Mszę świętą w tym tygodniu.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli”

W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek Wszystkich wiernych zmarłych; w środę św. Karola Boromeusza, biskupa.

Za tydzień 08 listopada będziemy przeżywali Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym poświęcony Republice Środkowoafrykańskiej.

W momencie kryzysu i pandemii wiem jak Wam wszystkim jest ciężko, dlatego tym bardziej pragnę gorąco podziękować za ofiary, które składacie na nasz kościół, i za każdą okazaną księdzu pomoc i wsparcie. Bóg zapłać.

Na ten trudny czas dla nas wszystkich pragnę Was pobłogosławić.

Wszyscy Święci módlcie się za Nami.