Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Adwentu

przez | 7 grudnia 2020

Dzisiaj przypada dzień modlitw za Kościół na Wschodzie. Po Mszy świętej będziemy mogli wesprzeć naszych braci i siostry składając ofiarę do puszki.
To także wspomnienie św. Mikołaja, który był biskupem Miry w Azji Mniejszej. Pomagał bliźnim i biednym dzieciom.

W tym radosnym oczekiwaniu na narodzenie Pana Jezusa, zachęcam do spowiedzi świętej. Spowiadam zawsze przed każdą Mszą świętą. Na Roratach modlimy się wspólnie o godzinie 18.00.

Ks. Bp Jan Piotrowski wyraził zgodę w naszej diecezji na zbiórkę podpisów pod inicjatywą obywatelską „Tak dla rodziny, nie dla gender” Podaję stronę internetową www.chronmyrodziny.pl

Intencja dla Róż Różańcowych na ten miesiąc: Modlimy się za katechetów, powołanych do głoszenia Słowa Bożego.

Pragnę bardzo podziękować: P. Barbarze Kozik i P. Marii Stopnickiej za wysprzątanie świątyni i wywiezienie liści z terenu wokół kościoła. Złożyły także ofiarę na kwiaty. Na następny tydzień zapraszam dwie rodziny z Kamyszowa do południa.

Pragnę bardzo podziękować P. Wacławowi Wrześniowi i Jego synowi P. Mariuszowi za okazaną pomoc i życzliwość.

Można nabyć święcę „Caritas” na wigilię, oraz poświęcone opłatki na Wieczerzę wigilijną. Zachęcam wzorem lat ubiegłych do ich nabycia w zakrystii, by w ten sposób wesprzeć naszą parafię, a także by móc utrzymać porządek na cmentarzu.

Bardzo proszę, aby do zakrystii zgłosiły się te osoby, które zamówiły Mszę świętą w tym tygodniu.

BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary na tacę i przesłane na konto parafii.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli”

W tym tygodniu wspominamy:
w poniedziałek- św. Ambrożego, biskupa
we wtorek- Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze święte o godzinie 12.00 i 18.00. Po Mszy świętej o 18.00 poświęcenie medalików dla dzieci klas III. Proszę rodziców o ich zakupienie.
W tym dniu wyjątkowa Godzina łaski przypada od 12.00 do 13.00, można w tym czasie wymodlić wiele łask za przyczyną Matki Bożej.

W pierwszą Niedzielę miesiąca po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Wszyscy Święci-módlcie się za nami.