Ogłoszenia na III Niedzielę Adwentu

przez | 12 grudnia 2020

1. Dzień 13 grudnia to 39 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Modlimy się za ofiary komunizmu, a o godzinie 19.30 zapalimy w naszych oknach „światło wolności”

2. Dzisiaj przypada już III Niedziela Adwentu nazywana Gaudete – radujcie się.
W tym radosnym oczekiwaniu na narodzenie Pana Jezusa, zachęcam do spowiedzi świętej. Nie odkładajmy tej spowiedzi na ostatnią chwilę. Spowiadam zawsze przed każdą Mszą świętą.

3. Pragnę bardzo podziękować, młodemu pokoleniu, które pięknie się udziela: P.Milenie Cicha i P. Annie Jachna za wysprzątanie świątyni. Złożyły także ofiarę na kwiaty. Na następny tydzień zapraszam dwie rodziny z Kamyszowa do południa.

4. Można nabyć święcę „Caritas” na wigilię, oraz poświęcone opłatki na Wieczerzę wigilijną. Zachęcam wzorem lat ubiegłych do ich nabycia w zakrystii, by w ten sposób wesprzeć naszą parafię, a także by móc utrzymać porządek na cmentarzu.

5. Bardzo proszę, aby do zakrystii zgłosiły się te osoby, które zamówiły Mszę świętą w tym tygodniu.

6. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary na tacę i przesłane na konto parafii.

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli”

8. W tym tygodniu wspominamy:
w poniedziałek- św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora kościoła

9. Zwracam się z prośbą i pytam zarazem: czy ktoś z Państwa ma w planie wycięcie jakiegoś drzewka-choinki w swoim obejściu i mógłby podarować naszej wspólnocie. Te osoby, które je przywoził dotychczas, wycofały się ze względu na pandemię.

10. Bardzo dziękuję za ofiary złożone w zeszłą Niedzielę na Pomoc Kościołowi na Wschodzie – to 168 zł.

11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny, albo imieniny życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej i Wszystkich Świętych.

Wszyscy Święci – módlcie się za nami.

Na rozpoczynający się tydzień pragnę Was pobłogosławić.