Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu

przez | 28 listopada 2020

Dziś obchodzimy 6 rocznicę ingresu Biskupa Ordynariusza do Katedry Kieleckiej. Swoją wdzięczność wyrażamy Księdzu Biskupowi Janowi Piotrowskiemu za ten czas posługi w Kościele Kieleckim i modlimy się prosząc dla Niego o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.

Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny w Kościele. To radosny czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela, a zarazem oczekujemy Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Zachęcam do spowiedzi świętej, spowiadam zawsze przed każdą Mszą świętą. Roraty będziemy wspólnie przeżywać o godzinie 18.00.

Przypominam, że w naszym kościele zgodnie z wytycznymi Państwowego Inspektora Sanitarnego może uczestniczyć 12 osób podczas Mszy świętej.

W tym tygodniu będzie pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcam do praktykowania tych wyjątkowych nabożeństw. W sobotę po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy nabożeństwo wynagradzające Pierwszych Sobót Miesiąca, o które prosiła Matka Boża.
Intencja dla Róż Różańcowych na ten miesiąc: Modlimy się za katechetów, powołanych do głoszenia Słowa Bożego.

Pragnę bardzo podziękować: P. Jolancie i Arturowi Samburom, P.Anecie Wrzesień i P.Agnieszce Motyka za wysprzątanie świątyni i wywiezienie liści z terenu wokół kościoła. Do kwiatów dołączyła P. Danuta Krzemińska. Razem złożyli ofiarę 200 zł. Na następny tydzień zapraszam dwie rodziny z Kamyszowa do południa.
Moją wdzięczność kieruję do P. Izabeli Gałgowskiej za złożoną ofiarę 200 zł.

Można nabyć święcę „Caritas” na wigilię. Zapalona świeca na wigilijnym stole jest znakiem naszej gotowości służenia biednym.
Są także opłatki na Wieczerzę wigilijną, które poświęciliśmy na Mszy świętej o godzinie 8.00. Zachęcam wzorem lat ubiegłych do ich nabycia w zakrystii, by w ten sposób wesprzeć naszą parafię, a także by móc utrzymać porządek na cmentarzu (koszenie trawy, woda, wywóz śmieci).
To zarazem piękny gest naszej życzliwości.

Można już zamawiać Msze święte na 2021 rok.

Bardzo proszę, aby do zakrystii zgłosiły się te osoby, które zamówiły Mszę świętą w tym tygodniu.

BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary na tacę i przesłane na konto parafii.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli”

W tym tygodniu wspominamy:
w poniedziałek – św. Andrzeja Apostoła;
w czwartek – św. Franciszka Ksawerego.

Jak co roku II Niedziela Adwentu jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Na ten cel w całej Polsce odbędzie się zbiórka ofiar do puszek.

Na rozpoczynający się czas Adwentu pragnę Was pobłogosławić. Wszyscy Święci-módlcie się za nami.