Ogłoszenia na XXXIV Niedzielę zwykłą, 20 listopada 2022 r.

przez | 19 listopada 2022

1. Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w sprawie coraz częstszych ataków na św. Jana Pawła II.

2. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Taca jest przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła.

3. W bieżącym roku przypada 90 rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadała na lata 1932-1933. Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – wg różnych szacunków – od 3 do 10 milionów ofiar, w tym również Polaków. W przyszłą niedzielę – we wszystkich parafiach w Polsce -pragniemy modlić się w intencji sprawiedliwego pokoju na Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.

4. Chcę bardzo podziękować P. Alinie Mucha, P. Małgorzacie Sobczyk, P. Agnieszce i Natalii Sobieraj za posprzątanie naszego kościoła. Zgrabiły i wywiozły liście z terenu przed kościołem. Zapraszam w tym tygodniu dwie rodziny z ul. Topolska w sobotę do południa.

5. W 3 Niedzielę listopada obchodzimy również Światowy Dzień o Ofiarach Wypadków Drogowych. Modlimy się za tych, którzy zginęli na drogach, lub zostali poszkodowani – ciężko ranni, tracąc z tego powodu zdrowie.

6. Na Pomoc Kościołowi Prześladowanemu na Ukrainie została złożona ofiara 550 zł.

7. Polecam dostępny od 11 listopada film pt. „Prorok” opowiadający historię błogosławionego Kard. Wyszyńskiego.

8. Za tydzień rozpoczyna się adwent. Pragnę poinformować, że Rekolekcje adwentowe będą w tym roku od 2 do 4 grudnia, tj. piątek, sobota i niedziela.

9. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

10. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
W poniedziałek wspomnienie Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny
We wtorek św Cecylii, dziewicy i męczennicy
W czwartek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy
W piątek wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy

11. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.
Wszyscy Święci – módlcie się za nam