Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu, 27 listopada 2022 r.

przez | 26 listopada 2022

1. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny w Kościele. To radosny czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela, a zarazem oczekujemy Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Zachęcam do spowiedzi świętej, spowiadam zawsze przed każdą Mszą świętą. Roraty będziemy wspólnie przeżywać o godzinie 18.00.

2. Dziś wyrażam moją wdzięczność P. Mariuszowi Szpakowi za bezinteresowną pomoc w usunięciu awarii systemu grzewczego w naszym kościele. Bardzo dziękuję.

3. We wtorek 29 listopada przypada 8 rocznica ingresu Biskupa Ordynariusza do Katedry Kieleckiej. Swoją wdzięczność wyrażamy Księdzu Biskupowi Janowi Piotrowskiemu za ten czas posługi w Kościele Kieleckim i modlimy się prosząc dla Niego o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.

4. W tym tygodniu będzie pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I Piątek miesiąca spowiadam od godziny 17.00. Do chorych udam się bliżej świąt. Zachęcam do praktykowania tych wyjątkowych nabożeństw. Wyjątkowo w sobotę 04 grudnia Roraty o godzinie 16.00, a potem nabożeństwo wynagradzające Pierwszych Sobót Miesiąca, o które prosiła Matka Boża.

5. Pragnę bardzo podziękować: P. Annie Żurek i P. Barbarze Nowak za posprzątanie naszego kościoła. Złożyły także ofiarę na kwiaty. Na następny tydzień zapraszam dwie rodziny z ul. Topolska wyjątkowo w czwartek popołudniu.

6. Są już opłatki na Wieczerzę wigilijną, które poświęciłem na Mszy świętej o godzinie 8.00. Zachęcam wzorem lat ubiegłych do ich nabycia w zakrystii, by w ten sposób wesprzeć naszą parafię, a także by móc utrzymać porządek na cmentarzu (koszenie trawy, paliwo, woda, wywóz śmieci). To zarazem piękny gest naszej życzliwości.

7. Rekolekcje adwentowe poprowadzi i Słowo Boże wygłosi: ks. Jan Będkowski Proboszcz parafii w Skorczowie. Zapraszam Wszystkich Parafian w dniach od 2 do 4 grudnia, tj. piątek, sobota i niedziela. Szczegółowy plan rekolekcji jest umieszczony na stronie internetowej i w gablocie parafialnej.

8. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli”

10. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
W środę – święto św. Andrzeja Apostoła;
W sobotę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.

11. Jak co roku II Niedziela Adwentu jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Na ten cel w całej Polsce odbędzie się zbiórka ofiar do puszek.

12. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.
Wszyscy Święci – módlcie się za nami.