Ogłoszenia na XXXIII Niedzielę zwykłą, 13 listopada 2022 r.

przez | 12 listopada 2022

1. Przeżywamy dzisiaj XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku poświęcony jest pomocy chrześcijanom na Ukrainie. Nasza modlitwa, a także pomoc materialna jest konkretnym darem miłosierdzia oraz wyrazem solidarności z umęczonym narodem ukraińskim. Po zakończonej Mszy świętej możemy złożyć ofiarę do puszki wspierając chrześcijan na Ukrainie.

2. Porządkując groby po Uroczystości Wszystkich Świętych, starajmy się nie wrzucać do śmietnika ziemi z doniczek, zeschłych i przemarzniętych kwiatów. Wrzucajmy tylko posegregowane szkło i plastik.

3. Chcę bardzo podziękować rodzinom: P. Saganów, P. Wojnarowiczów, P. Kwietniów za posprzątanie naszego kościoła. Zgrabili i wywieźli liście z terenu za kościołem. Do kwiatów dołączył P.Adamusik. Zapraszam w tym tygodniu dwie rodziny z ul. Topolska w sobotę do południa.

4. Została zakończona wymiana okien na plebanii. Stare były już sptóchniałe i lała się prze nie woda.

5. Za tydzień Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Taca jest przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła.

6. Na Kościół złożyła ofiarę, pewna osoba.

8. W tym tygodniu wspominamy:

W czwartek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
W piątek wspomnienie błogosławionej Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
W sobotę wspomnienie błogosławionej Salomei, zakonnicy

9. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.