Ogłoszenia na XXXIII Niedzielę zwykłą, 14 listopada 2021 r.

przez | 14 listopada 2021

1. Przeżywamy dzisiaj XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. „…Czy wiesz, że w 62 krajach łamana jest wolność religijna, że w 26 krajach chrześcijanie doświadczają krwawych prześladowań (to 51% ludności świata), że 40,3 mln ludzi rocznie staje się ofiarami handlu ludźmi….” Po zakończonej Mszy świętej możemy złożyć ofiarę do puszki wspierając chrześcijan w Libanie.

2. Porządkując groby po Uroczystości Wszystkich Świętych, starajmy się nie wrzucać do śmietnika ziemi z doniczek, zeschłych i przemarzniętych kwiatów. Wrzucajmy tylko posegregowane szkło i plastik.

3. Chcę bardzo podziękować P. Barbarze Przechera i P. Elżbiecie Ptak za posprzątanie naszego kościoła. Do kwiatów dołączyła P. Wanda Karbowniczek. Zapraszam w tym tygodniu dwie rodziny z ul. Koszycka w sobotę do południa.

4. W następną niedzielę spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z rodzicami o godzinie 10.00.

5. Za tydzień Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Taca jest przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła.

6. W miesiącu listopadzie możemy uzyskać odpust zupełny i ofiarować go naszym zmarłym.

7. Na Kościół złożyła ofiarę, pewna rodzina.

9. W tym tygodniu wspominamy:
We wtorek wspomnienie Matki Bożej Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia
W Środę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
W czwartek wspomnienie błogosławionej Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
W Piątek wspomnienie błogosławionej Salomei, zakonnicy
W Sobotę wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

10. Życzliwością i modlitwa otaczam jubilatów i solenizantów tego tygodnia.