Ogłoszenia na XXXIV Niedzielę zwykłą, 21 listopada 2021 r.

przez | 20 listopada 2021

1. Komunikat ks. Bp Ordynariusza: „Drodzy Bracia i Siostry! Pokój-jak uczył św. Jan Paweł II – jest przede wszystkim darem Bożym, lecz jest także planem, w którego realizację każdy musi wnieść swój wkład. Dlatego jako pasterz Kościoła Kieleckiego proszę Was wszystkich – Drodzy Diecezjanie- o modlitwę w tych intencjach. Niech Maryja Królowa Pokoju i Łaskawa Pani Kielecka wyprasza ten dar naszym sercom, diecezji i Polsce. W tych intencjach, począwszy od najbliższej niedzieli, tj. 21 listopada, odmawiamy modlitwę Pod Twoją obronę i śpiewajmy Suplikacje.”
Z darem błogosławieństwa Wasz Biskup Jan Piotrowski

2. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Taca jest przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła.

3. W dniu dzisiejszym spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z rodzicami o godzinie 10.00.

4. Chcę bardzo podziękować P. Barbarze Wilk i P. Czesławowi Sobieraj za posprzątanie naszego kościoła. Zapraszam w tym tygodniu dwie rodziny z ul. Koszycka w sobotę do południa.

5. W 3 Niedzielę listopada obchodzimy również Światowy Dzień o Ofiarach Wypadków Drogowych. Modlimy się za tych, którzy zginęli na drogach, lub zostali poszkodowani – ciężko ranni, tracąc z tego powodu zdrowie.

6. Na Pomoc Kościołowi Prześladowanemu w Libanie została złożona ofiara 321 zł.

7. Polecam dostępny od 12 listopada film pt. „Nędzarz i Madame” opowiadający historię św. brata Alberta.

8. Za tydzień rozpoczyna się adwent. Pragnę poinformować, że Rekolekcje adwentowe będą w tym roku od 3 do 5 grudnia, tj. piątek, sobota i niedziela.

10. W tym tygodniu wspominamy:
W Poniedziałek wspomnienie św Cecylii, dziewicy i męczennicy
W Środę wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy
W Czwartek wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy

11. Życzliwością i modlitwa otaczam jubilatów i solenizantów tego tygodnia.