Ogłoszenia na XXXII Niedzielę zwykłą, 12 listopada 2023 r.

przez | 11 listopada 2023

1. Dziś przeżywamy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: „To jest nasz dom” Zebrane fundusze zostaną przekazane na wsparcie chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Po Mszy świętej będziemy mogli złożyć ofiarę do puszki na ten cel.

2. Zgodnie z rozporządzeniem o porządku Liturgii Mszy świętej, dopiero po zakończeniu każdej Eucharystii możemy odmówić modlitwę do Św. Michała Archanioła. Z dniem dzisiejszym po Mszy odmawiamy tę modlitwę i dopiero śpiew na zakończenie.

3. Chcę bardzo podziękować P. Barbarze Juszczyk i P. Joannie Cicha za posprzątanie naszego kościoła. Złożyły ofiarę na kwiaty. Zapraszam w tym tygodniu dwie rodziny z Kamyszowa w sobotę do południa.

4. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy dbają o czystość na cmentarzu. Spotykam się z życzliwością, gdy porządkuje znicze. Wiele osób podchodzi i mówi, ulżę księdzu teraz, bo swoje zabieram ze sobą, aby proboszcz miał mniej do sortowania. Bóg zapłać za zrozumienie i piękne podejście. Bo śmieci z cmentarza kosztują nas bardzo drogo.

5. Na Kościół złożyła ofiarę, pewna osoba, P. Elżbieta Grabowska-Wierzbicka

6. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
w poniedziałek wspomnienie Świętych Benedykta Jana Mateusza Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polskich
w piątek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej
w sobotę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

8. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.
Wszyscy Święci – módlcie się za nam