Ogłoszenia na XXXI Niedzielę zwykłą, 31 października 2021 r.

przez | 30 października 2021

1. Jutro w poniedziałek Uroczystość Wszystkich Świętych. Liturgiczne wspomnienie tytułu naszego kościoła parafialnego. Msza święta w kościele o godzinie 8.00. Nie ma Mszy świętej o godzinie 10.00. Na cmentarzu początek liturgii o godzinie 12.00. Przed Mszą świętą na cmentarzu procesja, w której biorą udział wszyscy zgromadzeni. W Uroczystość Wszystkich Świętych jesteśmy zobowiązani do udziału w Eucharystii. Możemy uzyskać odpust zupełny.

2. We wtorek Dzień zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu o godzinie 15.00 Msza święta i procesja wokół kościoła z modlitwą wypominkową za zmarłych. Wieczorna Msza o godzinie 18.00. Dzień zaduszny od wieków jest szczególnym dniem modlitwy za zmarłych. Wyczytujemy w tym dniu zmarłych zgłoszonych w wypominkach tzw. jednorazowych. Wielu świętych mówiło, że właśnie w tym dniu taką wspólną modlitwą przynosimy pomoc duszom w czyśćcu cierpiącym.

3. Chcę bardzo podziękować P. Wandzie Kruszyńskiej i P. Sylwii Szwed za posprzątanie naszego kościoła. Zgrabiły i wywiozły liście z terenu wokół kościoła. Zapraszam w tym tygodniu dwie rodziny z ul. Koszycka w sobotę do południa.

4. Spowiadam zawsze przed każdą Mszą świętą.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcam do praktykowania tych wyjątkowych nabożeństw. Spowiedź święta w piątek od godziny 17.00. W I piątek do południa udam się do chorych, proszę o zgłaszanie ich w zakrystii. W sobotę po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy nabożeństwo wynagradzające Pierwszych Sobót Miesiąca, o które prosiła Matka Boża. Serdecznie zapraszam Wszystkich chętnych i poszczególne Róże.

6. W dniach od 1 do 8 listopada w tzw. oktawie Wszystkich Świętych możemy uzyskać odpust zupełny i ofiarować go naszym zmarłym. Warunkiem jest udział we Mszy świętej, komunia święta, nawiedzenie cmentarza, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, modlitwa w intencji Papieża.

7. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

8. W następną niedzielę po Mszy świętej porannej wymiana tajemnic różańcowych. Proszę o obecność wszystkie Róże Różańcowe.

9. W tym tygodniu wspominamy:
W Poniedziałek Uroczystość Wszystkich Świętych
We Wtorek Wspomnienie Wszystkich wiernych Zmarłych
W czwartek wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa

10. Życzliwością i modlitwa otaczam jubilatów i solenizantów tego tygodnia.
Wszyscy Święci – módlcie się za nam