Ogłoszenia na XXXI Niedzielę zwykłą, 30 października 2022 r.

przez | 29 października 2022

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Dzień Seminaryjny. Modlimy się za nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach. Polecamy Profesorów, kleryków i alumnów prosząc dla nich o Boże błogosławieństwo, silną wiarę, świętość życia i wytrwanie w powołaniu. Taca jest przeznaczona na utrzymanie WSD w Kielcach.

2. Dekretem Penitencjarii Apostolskiej można uzyskać łaskę odpustu zupełnego za zmarłych w Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, oraz w dniach od 1 – 8 listopada jeśli spełnimy warunki: spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna,, modlitwa według intencji Ojca Świętego, nawiedzenie cmentarza.

3. Pragnę bardzo podziękować: rodzinom: P. Koziarów i P. Cichych za wysprzątanie naszej świątyni, a także za wygrabienie i wywiezienie liści z terenu wokół świątyni. Do kwiatów dołączyły rodziny: P. Zachariaszów, P. Kwietniów i P. Ściupidrów. Na następny tydzień proszę kolejne dwie rodziny z ul. Topolska do południa.

4. Koło Gospodyń „Nidziczanki” ofiarowało do kościoła chryzantemy. Bóg zapłać.

5. Wdzięczna za 25 lat Bożej opieki i szczególnego błogosławieństwa w posłudze katechetycznej P. Katarzyna Bienias ufundowała dla parafii Komplet Nowych Lekcjonarzy do Mszy świętej. Bardzo dziękuję za ten dar.

6. Na cele misyjne dla Papieża została złożona ofiara na tacę 706 zł.

7. Ofiarę na kościół złożyły pewne osoby.

8. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.

9. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. To wyjątkowy dzień w naszej wspólnocie. Dziękujemy Bogu za tych świętych, którzy pięknym chrześcijańskim życiem osiągnęli chwałę nieba. A dziś wstawiają się za nami u Boga. 1 listopada Msze święte o 8.00 w kościele, a o godzinie 12.00 na cmentarzu parafialnym.
W środę 2 listopada o godzinie 17.00 odmówimy różaniec z modlitwą za zmarłych w wypominkach jednorazowych.

10. W poniedziałek o 17.00 w Wigilie Wszystkich Świętych zapraszam na różaniec, czuwanie i modlitwę przy Relikwiach Świętych.

11. W tym tygodniu wspominamy:
W środę wspomnienie Wszystkich wiernych zmarłych;
W piątek św. Karola Boromeusza, biskupa.

12. Bardzo dziękuję za zachowanie czystości na cmentarzu, oraz porządku.

13. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszam Grono Przyjaciół Seminarium na Adorację i modlitwę w intencji powołań o godzinie 17.30. Spowiedź w I piątek o godzinie 17.00 a później o 18.00 Msza święta. Również w I piątek do południa udam się do chorych, proszę o zgłaszanie ich w zakrystii. W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo wynagradzające Pierwszych Sobót Miesiąca, o które prosiła Matka Boża. Serdecznie zapraszam Wszystkich chętnych i poszczególne Róże Różańcowe.

14. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.

Wszyscy Święci módlcie się za nami.