Ogłoszenia na XXX niedzielę zwykłą, 29 października 2023 r.

przez | 28 października 2023

1. Dziś przeżywamy XXX Niedzielę zwykłą.

2. Dnia 31 października nie ma różańca o 17.30. Po Mszy świętej, chciałbym Was wtedy Drodzy Parafianie zaprosić na Adorację, różaniec i czuwanie przy Relikwiach Świętych, które są w parafii we wtorek na godzinę 19.00.

3. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Liturgiczne wspomnienie tytułu naszego kościoła parafialnego. Msza święta w kościele o godzinie 8.00. Nie ma Mszy świętej o godzinie 10.00. Na cmentarzu początek liturgii o godzinie 12.00. Przed Mszą świętą na cmentarzu procesja, w której biorą udział wszyscy zgromadzeni. W Uroczystość Wszystkich Świętych jesteśmy zobowiązani do udziału w Eucharystii. Możemy uzyskać odpust zupełny.

4. W czwartek Dzień zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu o godzinie 17.00 Różaniec z modlitwą w wypominkach za zmarłych. Wieczorna Msza o godzinie 18.00. Dzień zaduszny od wieków jest szczególnym dniem modlitwy za zmarłych. Wyczytujemy w tym dniu zmarłych zgłoszonych w wypominkach tzw. jednorazowych. Wielu świętych mówiło, że właśnie w tym dniu taką wspólną modlitwą przynosimy pomoc duszom w czyśćcu cierpiącym.

5. Chcę bardzo podziękować P.Renacie Łach, P.Weronice Chrzan i P.Patrykowi Chrzan oraz P.Grzegorzowi Tytko za posprzątanie naszego kościoła. Zgrabili i wywieźli liście z terenu wokół kościoła. Zapraszam w tym tygodniu dwie rodziny z Kamyszowa w sobotę do południa.

6. Spowiadam zawsze przed każdą Mszą świętą.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcam do praktykowania tych wyjątkowych nabożeństw. Spowiedź święta w piątek od godziny 17.00. W I piątek do południa udam się do chorych, proszę o zgłaszanie ich w zakrystii. W sobotę po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy nabożeństwo wynagradzające Pierwszych Sobót Miesiąca, o które prosiła Matka Boża. Serdecznie zapraszam Wszystkich chętnych i poszczególne Róże.

8. W dniach od 1 do 8 listopada w tzw. oktawie Wszystkich Świętych możemy uzyskać odpust zupełny i ofiarować go naszym zmarłym. Warunkiem jest udział we Mszy świętej, Komunia święta, nawiedzenie cmentarza, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, modlitwa w intencji Papieża.

9. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

10. W następną niedzielę po Mszy świętej porannej wymiana tajemnic różańcowych. Proszę o obecność wszystkie Róże Różańcowe.

11. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
w środę Uroczystość Wszystkich Świętych
w czwartek Wspomnienie Wszystkich wiernych Zmarłych
w sobotę wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa

12. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych
i przebywających w szpitalach.
Wszyscy Święci – módlcie się za nam
———————————————————————————————————————–
* Koło Gospodyń „Nidziczanki” zaprasza Seniorów na Wieczorek Pieśni Patriotycznych w sobotę 11 listopada na godzinę 15.30 do Remizy OSP w Cudzynowicach. Osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie u „Nidziczanek.”