Ogłoszenia na XXVI Niedzielę zwykłą, 26 września 2021 r.

przez | 25 września 2021

1.  W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Zachęcam do praktykowania tych wyjątkowych nabożeństw. Spowiedź święta w piątek od godziny 17.00. W I piątek do południa udam się do chorych, proszę o zgłaszanie ich w zakrystii. W sobotę po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy nabożeństwo wynagradzające Pierwszych Sobót Miesiąca, o które prosiła Matka Boża. Serdecznie zapraszam Wszystkich chętnych i poszczególne Róże.

2.  W dniu dzisiejszym przeżywamy w całym Kościele Powszechnym Dzień migranta i uchodźcy.

3.  W kinach można już oglądać znakomity film pt. „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” to opowieść o człowieku, który w obliczu wojny musi dokonywać trudnych wyborów i odpowiedzieć sobie na pytanie „Jak miłować nieprzyjaciół, kiedy przyszło nam do nich strzelać?”

4.  Pragnę bardzo podziękować P. Jadwidze Kotania i P. Ewie Kuc za posprzątanie naszego kościoła. Zapraszam do troski o naszą świątynię w tym tygodniu kolejne dwie rodziny z ul. Rynek w sobotę do południa.

5.  Za dar od Dzieci Komunijnych i ich rodziców zakupiłem nowy Mszał na ołtarz do odprawiania Mszy świętej.

6.  Za tydzień o godzinie 10.00 zapraszam na Mszę świętą młodzież, która rozpoczyna przygotowanie do Sakramentu bierzmowania, oraz ich rodziców.

7.   Rozpoczynamy miesiąc październik, a w nim Nabożeństwo Różańcowe. Różaniec codziennie o godzinie 17.30 przed Mszą świętą wieczorną. A w niedzielę przed sumą o godzinie 11.30. Zapraszam na to wyjątkowe nabożeństwo ku czci Matki Bożej.

8.  Bardzo proszę o zachowanie czystości i porządku na naszym cmentarzu. Wywóz śmieci z kontenera co miesiąc to dla parafii koszt 200 zł.

9.  BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

10.  W tym tygodniu wspominamy:
We Wtorek wspomnienie Św. Wacława, męczennika
W Środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
W Czwartek wspomnienie Św. Hieronima, biskupa i doktora Kościoła
W Piątek wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
W Sobotę wspomnienie świętych Aniołów Stróżów

11.  Życzliwością i modlitwa otaczam jubilatów i solenizantów tego tygodnia. Za piękną posługę w parafii dziękujemy P. Wacławowi Ptakowi i składamy najlepsze życzenia imieninowe.
Wszyscy Święci – módlcie się za nam