Ogłoszenia na XXVI Niedzielę zwykłą, 25 września 2022 r.

przez | 27 września 2022

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy w całym Kościele Powszechnym Dzień migranta i uchodźcy.

2. W czwartek 29 września o godzinie 17.00 w naszej parafii Uroczystość. Nasza Młodzież z rąk ks. bp Ordynariusza Jana Piotrowskiego otrzyma Sakrament Bierzmowania.

3. Spowiedź kandydatów i ich rodziców w poniedziałek o godzinie 16.00. Natomiast próba generalna przed bierzmowaniem we wtorek o godzinie 16.00.

4. Pragnę bardzo podziękować rodzinom P. Salomon i P. Krzemińskich za posprzątanie naszego kościoła. Zapraszam do troski o naszą świątynię w tym tygodniu rodziców kandydatów do bierzmowania we wtorek.

5. Został uporządkowany teren wokół Caritas-u, wywiezione śmieci, uschłe gałęzie i zabezpieczony wokół cały budynek.

6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo wynagradzające Pierwszych Sobót Miesiąca, o które prosiła Matka Boża. Serdecznie zapraszam poszczególne Róże Różańcowe.

7. Rozpoczynamy miesiąc październik, a w nim Nabożeństwo Różańcowe. Różaniec codziennie o godzinie 17.30 przed Mszą świętą wieczorną. A w niedzielę przed sumą o godzinie 11.30. Zapraszam na to wyjątkowe nabożeństwo ku czci Matki Bożej. Tylko w tę sobotę 1 października wyjątkowo o godzinie 18.30 ze względu na I Sobotę miesiąca.

8. Bardzo proszę o zachowanie czystości i porządku na naszym cmentarzu. Wywóz śmieci z kontenera co miesiąc to dla parafii koszt 200 zł.

10. W tym tygodniu wspominamy:
W poniedziałek święto Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Kielcach
We wtorek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera
W środę wspomnienie Św. Wacława, męczennika
W czwartek święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
W Piątek wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
W sobotę wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

11. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.

12. Za piękną posługę w parafii dziękujemy P. Wacławowi Ptakowi i składamy najlepsze życzenia imieninowe, niech Dobry i Miłosierny Bóg błogosławi i darzy zdrowiem.

13. Parafia św. Marii Magdaleny w Koszycach w październiku rozpoczyna Kurs przedmałżeński. A także zaprasza do Poradni Życia Rodzinnego. Zapisy pod nr telefonu 696212750
——————————————————————————————————–
Szew Wojskowego Centrum Rekrutacji w Busku Zdroju zaprasza chętnych do wstąpienia w szeregi Sił Zbrojnych do Wojskowego Centrum Rekrutacji w Busku-Zdroju. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 -15.30, oraz w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Na pytania w sprawie służby wojskowej czekamy pod nr. tel. 261 174 764