Ogłoszenia na XXIV Niedzielę zwykłą, 12 września 2021 r.

przez | 11 września 2021

1.     Dziękuję Rodzinom z ul. Koszyckiej i Rynek za piękne przygotowanie uroczystości dożynkowej.

O godzinie 10.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci klas pierwszych i zerówki.

2.     Dziś po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.

3.     Pragnę bardzo podziękować P. Halinie Mol i P. Wioletcie Mazur za posprzątanie naszego kościoła. Zapraszam do troski o naszą świątynię w tym tygodniu kolejne dwie rodziny z ul. Rynek w sobotę do południa.

4.     W dniu dzisiejszym o godzinie 12.00 rozpocznie się Uroczystość Beatyfikacji Sług Bożych ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej w Warszawie. Dziękujemy Panu Bogu za ich świętość życia.

5.     W czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii Krzyża i wniesienia do bazyliki, zbudowanej na miejscu Grobu Pańskiego. Udekorujmy przydrożne krzyże.

6.     Na pomoc dla Afgańczyków została złożona ofiara 367 zł.

7.     Na kościół złożyła ofiarę P. Małgorzata Kruszyńska-Bauman

8.    BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

9.    W piątek 17 września, wspominamy 82 rocznicę napaści Rosji Sowieckiej na Polskę. W naszych modlitwach polecajmy Bogu wszystkich, którzy zginęli na Wschodzie w obronie naszych granic. Módlmy się także za naszą Ojczyznę i o pokoju na świecie.

10.   Pamiętajmy w naszych modlitwach o rocznicy śmierci ks. Proboszcza Waldemara Pawlika.

11.    W tym tygodniu wspominamy:
W Poniedziałek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
We Wtorek święto Podwyższenia Krzyż Świętego
W Środę wspomnienie Matki Bożej Bolesnej
W Czwartek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
W Sobotę św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski

12.    Życzliwością i modlitwa otaczam jubilatów i solenizantów tego tygodnia.
Wszyscy Święci – módlcie się za nam
A teraz zapraszam na adorację i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.