Ogłoszenia na XXIV Niedzielę zwykłą, 11 września 2022 r.

przez | 10 września 2022

1. Słowo ks. Bp Ordynariusza Jana Piotrowskiego na Dzień Modlitwy o pokój na Ukrainie.

2. Kończy się XII Tydzień Wychowania. O godzinie 10.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci klas pierwszych i zerówki.

3. W dniu dzisiejszym przypada 5 rocznica śmierci Śp. Bp Kazimierza Ryczana Ordynariusza Diecezji Kieleckiej.

4. Pragnę bardzo podziękować P.Elżbiecie Oblizajek, P.Ewie Wójcik i P.Barbarze Opiła za posprzątanie naszego kościoła. Zapraszam w tym tygodniu kolejne dwie rodziny z ul. Błonia w sobotę do południa.

5. W środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii Krzyża i wniesienia do bazyliki, zbudowanej na miejscu Grobu Pańskiego. Udekorujmy przydrożne krzyże. Odpust w Kazimierzy Wielkiej. Z tego względu w naszej świątyni Msza święta wieczorna o godzinie 17.00 i 17. 30.

6. Spotkanie z kandydatami do bierzmowania we wtorek i piątek o godzinie 17.00. Polecajmy w naszych modlitwach naszą młodzież, która 29 września o godzinie 17.00 przyjmie Sakrament Bierzmowania przez posługę ks. bp Ordynariusza Jana Piotrowskiego.

7. Na ubezpieczenie kościoła złożyła ofiarę: pewna osoba

8. Koło Gospodyń „Nidziczanki” pragnie bardzo podziękować Wszystkim Parafianom za wsparcie okazane w zeszłą niedzielę. Otrzymały dzięki Waszej życzliwości 2170,00 zł.

10. W sobotę 17 września, wspominamy 83 rocznicę napaści Rosji Sowieckiej na Polskę. W naszych modlitwach polecajmy Bogu wszystkich, którzy zginęli na Wschodzie w obronie naszych granic. Módlmy się także za naszą Ojczyznę i o pokoju na świecie.

11. Spotkanie wszystkich Rodziców Młodzieży, która przystąpi do Bierzmowania za tydzień 18 września po Mszy o godzinie 12.00.

12. W tym tygodniu wspominamy:
W poniedziałek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
We wtorek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
W środę święto Podwyższenia Krzyż Świętego
W czwartek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej
W piątek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

13. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.