Ogłoszenia na XXIII Niedzielę zwykłą, 10 września 2023 r.

przez | 9 września 2023

1. Dzisiaj w sposób uroczysty zostanie Beatyfikowana Cała Rodzina Ulmów, którą zamordowali Niemcy za to, że ukrywali Żydów. Mamy kolejnych orędowników w niebie.

2. Skontaktowałem się z P. Konserwatorem, który zajmuje się renowacją naszego trzeciego feretronu. Powiedział, że już zaczął pracę, ale jeszcze go nie skończył.

3. Pragnę bardzo podziękować P. Barbarze Chamerska i P. Bożenie Ryńca za posprzątanie naszego kościoła. Do kwiatów dołączyła P.Zofia Radziszewska. Zapraszam w tym tygodniu kolejne dwie rodziny z ul. Budzyńskiej w sobotę do południa.

4. Na cmentarzu jest trochę gruzu, gdyby ktoś chciał sobie zabrać, to można. Proszę do kontenera nie wsypywać ziemi.

5. W dniu dzisiejszym o godzinie 12.00 nasze Dożynki parafialne, zapraszam Parafian na to wyjątkowe święto rolników. W tym miejscu chciałbym bardzo podziękować Kołu Gospodyń ‘Nidziczanki”, oraz Rodzinom z ul. Owocowej, ul. Zbożowej i Kamyszowa za piękny wieniec dożynkowy i tegoroczne płody rolne.

6. Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach składa podziękowanie za okazaną modlitwę i złożone ofiary na Seminarium.

7. Ofiarę na ubezpieczenie kościoła złożyła: pewna rodzina,

9. W czwartek 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, Odpust w Kazimierzy Wielkiej. Msza święta w naszej parafii wyjątkowo o godzinie 17.00.

10. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
w środę wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, bp i doktora Kościoła
w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego
w piątek wspomnienie B.M.P. Bolesnej
w sobotę wspomnienie świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa

11. Za tydzień w niedzielę o godzinie 10.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci klas pierwszych i zerówki. A także spotkanie Dzieci klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich Rodziców po tej Mszy świętej.

12. Zachęcam do czytania: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”

13. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.
————————————————————————————————————————
*Koło Gospodyń „Nidziczanki” zaprasza w sobotę 23 września na godzinę 16.00 Seniorów na kolejne spotkanie do Remizy OSP w Cudzynowicach. Osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie u „Nidziczanek.”