Ogłoszenia na XXIV Niedzielę zwykłą, 17 września 2023 r.

przez | 16 września 2023

1. W dniu 17 września obchodzimy 84 rocznicę napaści Rosji Sowieckiej na Polskę w 1939 roku i bohaterską obronę żołnierzy Polskich walczących wobec dwóch najeźdźców.

2. Dziś po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.

3. Pragnę bardzo podziękować P.Wandzie Ściupidro, P.Annie Chaber i P.Annie Słupik za posprzątanie naszego kościoła. Do kwiatów dołączyła P.Mirosława Kular. Zapraszam w tym dwie rodziny z ul. Budzyńskiej w sobotę do południa.

4. W dniu dzisiejszym o godzinie 10.00 zapraszam na Mszę świętą dzieci klas trzecich, które rozpoczynają przygotowanie do I Komunii Świętej, oraz ich rodziców.

5. Pragnę powiadomić, że w ostatnich dniach przyszedł do mnie P. Janusz Piwowarczyk oświadczając, że rezygnuje z pełnienia funkcji grabarza ze względów zdrowotnych. Będzie ją jeszcze pełnił do Uroczystości Wszystkich Świętych. Z tego miejsca pragnę bardzo podziękować za Jego piękną pracę. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Niech Dobry Bóg błogosławi. A my modlimy się o nowego grabarza.

6. W październiku rozpoczną się Katechezy Przedmałżeńskie w Parafii Św. Marii Magdaleny w Koszycach. Zapisy pod nr telefonu 668412018 lub 696212750 oraz rodzina@parafiakoszyce.pl

7. Na ubezpieczenie kościoła złożyła ofiarę: pewna osoba

9. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
– w poniedziałek święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika i patrona Polski
– w środę wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasung i Towarzyszy
– w czwartek święto Św. Mateusza apostoła i Ewangelisty
– w sobotę wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, prezbitera

10. W niedziele 24 września o godzinie 10.00 Msza święta i spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców.

11. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.