Ogłoszenia na XXII Niedzielę zwykłą, 3 września 2023 r.

przez | 2 września 2023

1. Dziś przypada XXII niedziela zwykła, kończy się czas wakacji. Przeżywamy w naszej Parafii Dzień Seminaryjny. Pragnę bardzo podziękować ks. dr Marcelemu Frączkowi Ojcu duchownemu za słowo Boże i obecność przedstawiciela WSD w Kielcach pośród nas. Jest z nami również kleryk IV roku Seminarium Grzegorz Wnuk, który przygotowuje się do kapłaństwa. Bóg zapłać.
2. Intencja dla Róż Różańcowych: Modlimy się, aby ludzie żyjący na marginesie społeczeństwa w nieludzkich warunkach egzystencjalnych, nie byli zapominani przez instytucje i by nigdy nie byli uważani za pozbawionych wartości. Po Mszy o godzinie 8.00 zmiana tajemnic różańca świętego.
3. Polecamy w tym czasie 84 rocznicy wybuchu II wojny światowej Matce Bożej losy naszej Ojczyzny i modlimy się za poległych żołnierzy w obronie Polskich granic.
4. Pragnę bardzo podziękować rodzinie P.Adamczyków i P.Monice Gaudyn za posprzątanie naszego kościoła. Do kwiatów dołączyły rodziny: P.Nartowskich i P.Leśniowskich. Zapraszam w tym tygodniu kolejne dwie rodziny z ul. Budzyńskiej w sobotę do południa.
5. Na cmentarzu zostało wykonane brakujące ogrodzenie. Jest ono trwałe, a całość wygląda estetycznie i będzie służyło długie lata.
6. Ponadto P.Marcin Nowak rozebrał stary śmietnik, a miejsce uporządkował, by mógł tam stanąć kontener. Za co z tego miejsca pragnę Mu bardzo podziękować.
7. W poniedziałek 4 września zapraszam na Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego i Katechetycznego Wszystkie Szkoły na godzinę 8.00 i wspólną Eucharystię..
8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zachęcam do praktykowania tego wyjątkowych nabożeństwa. Serdecznie zapraszam Grono Przyjaciół Seminarium w czwartek na godzinę 17. 30 na wspólna Adorację i modlitwę o nowe i święte powołania do kapłaństwa.
9. W niedzielę 10 września o godzinie 10.00 będzie Msza święta od uczestników pielgrzymki Dzieci Komunijnych i ich Rodziców do Częstochowy.
10. Za tydzień nasze Dożynki parafialne, proszę Parafian o przygotowanie wieńca dożynkowego. I serdecznie Wszystkich zapraszam na godzinę 12.00.
11. Na Kościół złożyła ofiarę: pewna osoba, oraz P.Władysława Dubaj,
12. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.
13. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
w piątek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
14. Cieszę się, że są Parafianie, którzy dbają o przydrożne figury i krzyże, odnawiają je, a przy niektórych zostały przycięte drzewa i krzewy. Bóg zapłać za tę troskę.
15. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” jest wyłożona na stoliku.
16. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.
Wszyscy Święci – módlcie się za nam
———————————————————————————————————————-
*Koło Gospodyń „Nidziczanki”, 10 września w niedzielę po każdej Mszy świętej, będą miały swój stolik ze słodkim poczęstunkiem. Każdy, kto będzie miał ochotę, będzie mógł skosztować, a tym samym wesprzeć, przekazując symboliczny grosz na działanie Koła, po wyjściu z kościoła.