Ogłoszenia na XXI Niedzielę zwykłą, 27 sierpnia 2023 r.

przez | 26 sierpnia 2023

1. Za tydzień 3 września będziemy przeżywać w naszej parafii Dzień Seminaryjny. Z tej racji Mszę świętą dziękczynną za tegoroczne zbiory przełożymy i odprawimy w Niedzielę 10 września o godzinie 12.00.

2. Rozpoczniemy prace na cmentarzu. Są one związane z koniecznością wykonania brakującego ogrodzenia, które zalecił Sanepid.

3. Zachęcam do wpisania się do Księgi Abstynencji w miesiącu sierpniu.

4. Pragnę bardzo podziękować P.Ewie Widłak i P.Annie Oblizajek za posprzątanie naszego kościoła. Do kwiatów dołączyli P.Halina Kłapcia i P.Przemysław Widłak. Zapraszam do troski o naszą świątynię w tym tygodniu kolejne dwie rodziny z ul. Budzyńskiej w sobotę do południa.

5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Zachęcam do praktykowania tego wyjątkowego nabożeństwa. Spowiedź święta w piątek od godziny 17.00. W I piątek do południa udam się do chorych, proszę o zgłaszanie ich w zakrystii.

6. W I sobotę zapraszam Wszystkich chętnych i Róże Różańcowe na Mszę świętą o godzinie 18.00 i Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za wszystkie profanacje, bluźnierstwa Jej uczynione.

7. Wśród tych, którzy złożyli ofiarę na ubezpieczenie kościoła są: pewna osoba, P.Dorota Pogoń;

8. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

9. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
w poniedziałek wspomnienie św. Augustyna, bp i doktora Kościoła
we wtorek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela

10. Caritas Diecezji Kieleckiej dziękuje za przesłanie środków dla powodzian na Słoweni.

11. Prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” jest wyłożona na stoliku.

12. Chętnych, którzy chcieliby przygotować się do spowiedzi generalnej, zapraszam w poniedziałek po ostatniej Mszy wieczornej o 18.30

13. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.
Wszyscy Święci – módlcie się za nam
——————————————————————————————————————
*OPTO – BUS Badania komputerowe wzroku dnia 29 sierpnia 2023 roku we wtorek Parking przy Hali Sportowej w Kazimierzy Wielkiej w godzinach: od 11.00 do 12.30.
Zapisy pod nr telefonu 690 070 902