Ogłoszenia na XXII Niedzielę zwykłą, 28 sierpnia 2022 r.

przez | 27 sierpnia 2022

 

1. Dziś przypada XXII niedziela zwykła, kończy się czas wakacji.
2. Zapraszam w tym tygodniu dwie rodziny z ul. Błonie w sobotę do południa.
3. W czwartek 1 września zapraszam na Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego i Katechetycznego Wszystkie Szkoły na godzinę 8.00 na wspólna Eucharystię.. Polecamy również Matce Bożej losy naszej Ojczyzny i modlimy się za poległych żołnierzy w obronie Polskich granic.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcam do praktykowania tych wyjątkowych nabożeństw. Spowiedź święta w piątek od godziny 17.00. W I piątek do południa udam się do chorych, proszę o zgłaszanie ich w zakrystii. W sobotę po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy nabożeństwo wynagradzające Pierwszych Sobót Miesiąca, o które prosiła Matka Boża. Serdecznie zapraszam Wszystkich chętnych i poszczególne Róże Różańcowe 5. Grono Przyjaciół Seminarium zapraszam w czwartek na godzinę 17. 30 na wspólna Adorację i modlitwę o nowe i święte powołania do kapłaństwa.
6. W sobotę 3 września o godzinie 17.00 spotkanie Kandydatów do Bierzmowania.
7. Za tydzień nasze Dożynki parafialne, proszę Parafian o przygotowanie wieńca dożynkowego. W Cudzynowicach powstało Koło Gospodyń „Nidziczanki”, które tego dnia w sposób uroczysty zainaugurują swoją działalność. Będą miały swój stolik ze słodkim poczęstunkiem. Każdy, kto będzie miał ochotę, będzie mógł skosztować, a tym samym wesprzeć, przekazując symboliczny grosz na działanie Koła, po wyjściu z kościoła.
8. Na ubezpieczenie Kościoła złożyła ofiarę: pewna osoba.
9. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.
10. W tym tygodniu wspominamy:
W poniedziałek wspomnienie Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela
W sobotę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
11. Cieszę się, że są Parafianie, którzy dbają o przydrożne figury i krzyże, odnawiają je, a przy niektórych zostało zrobione nowe ogrodzenie, a także przycięte drzewa i krzewy. Bóg zapłać za tę troskę.
12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” jest wyłożona na ławce.
13. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.
Wszyscy Święci – módlcie się za nam