Ogłoszenia na XX Niedzielę zwykłą, 20 sierpnia 2023 r.

przez | 19 sierpnia 2023

1. Mszę świętą dziękczynną za tegoroczne zbiory odprawimy w Niedzielę 3 września o godzinie 12.00. Modlę się o dobrą pogodę dla rolników, aby te plony były obfite.
2. Przebywającym na urlopie w naszej parafii czcigodnym Gościom i urlopującym Parafianom życzę miłego wypoczynku.
3. Zachęcam do wpisania się do Księgi Abstynencji w miesiącu sierpniu.
4. Pragnę bardzo podziękować P.Kindze i P.Katarzynie Obarzanek za posprzątanie naszego kościoła. Do kwiatów dołączyła P.Zofia Mikina i P.Janina Grzęda. Zapraszam do szczególnej troski o naszą świątynię w tym tygodniu kolejne dwie rodziny z ul. Budzyńska w sobotę do południa.
5. W tym tygodniu przypada Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Odpust w Skorczowie. Polecajmy Maryi losy naszej Ojczyzny i módlmy się o pokój na świecie.
6. Na pomoc dla powodzian na Słowenii została złożona ofiara 571,00 zł.
7. Wśród tych, którzy złożyli ofiarę na ubezpieczenie kościoła są: pewna rodzina,
9. W tym tygodniu wspominamy:
w poniedziałek wspomnienie św. Piusa X, papieża
we wtorek wspomnienie N.M.P. Królowej
w czwartek święto św. Bartłomieja, Apostoła
w sobotę Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej
10. Uniwersytet Księży Jezuitów w Krakowie zaprasza na nowy kierunek studiów na rzecz profesjonalnego wsparcia osób w kryzysie, które myślą o odebraniu sobie życia, jak również towarzyszenie Rodzinom w żałobie po samobójczej śmierci bliskiej osoby do podjęcia studiów na kierunku Suicydologia. Studia prowadzone są w Instytucie Psychologii Ignatianum w Krakowie. Osoby będą mogły pomagać dzieciom, młodzieży oraz osobom starszym w sytuacjach związanych z tymi zagrożeniami.
11. Prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”
12. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.
———————————————————————————————————
*Zakład Kominiarski Wieliczka zawiadamia, że w dniach od 23 – 25 sierpnia 2023 roku będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe.