Ogłoszenia na XXI Niedzielę zwykłą, 22 sierpnia 2021 r.

przez | 21 sierpnia 2021

1. Mszę świętą dziękczynną za tegoroczne zbiory odprawimy w Niedzielę 5 września o godzinie 12.00. Modlę się o dobrą pogodę dla rolników, aby te plony były obfite.

2. Przebywającym na urlopie w naszej parafii czcigodnym Gościom i urlopującym Parafianom życzę miłego wypoczynku.

3. Zachęcam do wpisania się do Księgi Abstynencji w miesiącu sierpniu.

4. Pragnę bardzo podziękować P. Ewie Nowak i P. Mari Kula za posprzątanie naszego kościoła. Zapraszam do szczególnej troski o naszą świątynię w tym tygodniu kolejne dwie rodziny z ul. Rynek w sobotę do południa.

5. W tym tygodniu przypada Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Polecajmy Maryi losy naszej Ojczyzny i módlmy się o pokój na świecie.

6. Dziękuję P. Katechetce Jolancie Nocoń, oraz naszej młodzieży: Neli Nocoń, Hubertowi Kuc, Dominikowi Latos, Wiktorowi Mucha za uporządkowanie bocznej zakrystii.

7. Wśród tych, którzy złożyli ofiarę na ubezpieczenie kościoła są: P. Mariusz Kot, P. Anna i P. Stanisław Kowalscy, P. Henryk Celuch.

9. W tym tygodniu wspominamy:
We Wtorek święto św. Bartłomieja, Apostoła
W Czwartek Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej
W Piątek wspomnienie św. Moniki
W Sobotę wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

10. Słowa wdzięczności dla P. Tadeusza Woźniczka naszemu wieloletniemu organiście, który z potrzeby serca swoją grą upiększał naszą niedzielną liturgię. Czyniąc to z miłości do Pana Boga i muzyki kościelnej. Podarował naszej parafii swoje elektroniczne organy. Wielkie Bóg zapłać P. Tadeuszu.

11. Prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”

12. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny, albo imieniny życzę Bożego błogosławieństwa, zdrowia, opieki Matki Bożej, oraz św. Józefa, a także wstawiennictwa Wszystkich świętych.
Na zakończenie pragnę Was pobłogosławić.