Ogłoszenia na XX Niedzielę zwykłą, 15 sierpnia 2021 r.

przez | 14 sierpnia 2021

1. Dziś Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. To jedno z tzw. świąt nakazanych, kiedy mamy obowiązek wziąć udział w mszy świętej. Po każdej Mszy św. poświecenie ziół, zbóż i owoców. Jest to również rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku – Cudu nad Wisłą. Modlimy się za poległych bohaterów, którzy oddali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny.

2. Przebywającym na urlopie w naszej parafii czcigodnym Gościom i urlopującym Parafianom życzę miłego wypoczynku. Odwiedzając miejsca święte, przychodząc na mszę świętą w wakacyjne dni dbajmy o odpowiedni i godny strój.

3. Zachęcam do wpisania się do Księgi Abstynencji w miesiącu sierpniu.

4. Pragnę bardzo podziękować P. Elżbiecie Durbas i córce Wiktorii, oraz P. Ewie Ptak i córce Aleksandrze za posprzątanie naszego kościoła. Zapraszam do szczególnej troski o naszą świątynię w tym tygodniu kolejne dwie rodziny z ul. Rynek w sobotę do południa.

5. Dziękuję wszystkim duchowym pielgrzymom, którzy z wiarą w Bożą opiekę przychodzili codziennie na wspólną modlitwę do naszego kościoła.

6. Wśród tych, którzy złożyli ofiarę na kościół jest pewna osoba.

7. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

8. W tym tygodniu wspominamy:We Wtorek święto św. Jacka, prezbitera
W Piątek wspomnienie św. Bernarda, opata, i doktora Kościoła
W Sobotę wspomnienie św. Piusa X, papieża

9. Zapraszam do czytanie prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”

10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny, albo imieniny życzę Bożego błogosławieństwa, zdrowia, opieki Matki Bożej, oraz św. Józefa, a także wstawiennictwa Wszystkich świętych.

Wszyscy Święci – módlcie się za nam
Na zakończenie pragnę Was pobłogosławić.