Ogłoszenia na XIX Niedzielę zwykłą, 13 sierpnia 2023 r.

przez | 12 sierpnia 2023

1. We wtorek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. To jedno z tzw. świąt nakazanych, kiedy mamy obowiązek wziąć udział w Mszy świętej. Po każdej Mszy św. poświecenie ziół, zbóż i owoców. Jest to również rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku – Cudu nad Wisłą. Modlimy się za poległych bohaterów, którzy oddali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny. Msze święte o 8.00; 10.00 i 12.00.

2. Komunikat ks. bp Ordynariusza Jana Piotrowskiego. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego, postanawiam, aby 15 sierpnia 2023 r. był Dniem Solidarności ze Słowenią, dlatego proszę o modlitwę za poszkodowanych w powodzi, oraz zwraca się z uprzejmą prośbą o przeprowadzenie zbiórki do puszek na pomoc dla powodzian.

3. Przebywającym na urlopie w naszej parafii czcigodnym Gościom i urlopującym Parafianom życzę miłego wypoczynku.

4. Zachęcam do wpisania się do Księgi Abstynencji w miesiącu sierpniu.

5. Pragnę bardzo podziękować: P.Beacie Latos, P.Agnieszce Prząda i P.Iwonie Widłak za posprzątanie naszego kościoła. Do kwiatów dołączyła P.Krystyna Krzysztofczyk. Zapraszam do troski o naszą świątynię w tym tygodniu kolejne dwie rodziny z ul. Budzyńskiej w sobotę do południa.

6. Dziękuję wszystkim duchowym pielgrzymom, którzy z wiarą w Bożą opiekę przychodzili codziennie na wspólną modlitwę do naszego kościoła.

7. Wśród tych, którzy złożyli ofiarę na ubezpieczenie kościoła jest pewna osoba.

8. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

9. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
w poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
we wtorek Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P.
w czwartek święto św. Jacka, prezbitera
w sobotę wspomnienie św. Bernarda, opata, i doktora Kościoła

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”

11. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.
Wszyscy Święci – módlcie się za nam