Ogłoszenia na XX Niedzielę zwykłą 14 sierpnia 2022 r.

przez | 18 sierpnia 2022

 

1. Jutro Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. To jedno z tzw. świąt nakazanych, kiedy mamy obowiązek wziąć udział w Mszy świętej. Po każdej Mszy św. poświecenie ziół, zbóż i owoców. Jest to również rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku – Cudu nad Wisłą. Modlimy się za poległych bohaterów, którzy oddali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny. Msze święte o 8.00; 10.00 i 12.00.

2. Przebywającym na urlopie w naszej parafii czcigodnym Gościom i urlopującym Parafianom życzę miłego wypoczynku. Odwiedzając miejsca święte, przychodząc na mszę świętą w wakacyjne dni dbajmy o odpowiedni i godny strój.

3. Zachęcam do wpisania się do Księgi Abstynencji w miesiącu sierpniu.

4. Pragnę bardzo podziękować Rodzicom i Państwu Młodym za posprzątanie naszego kościoła. Zapraszam do troski o naszą świątynię w tym tygodniu kolejne dwie rodziny z Kamyszowa w sobotę do południa.

5. Dziękuję wszystkim duchowym pielgrzymom, którzy z wiarą w Bożą opiekę przychodzili codziennie na wspólną modlitwę do naszego kościoła.

6. Wśród tych, którzy złożyli ofiarę na ubezpieczenie kościoła jest pewna osoba.

7. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

8. W tym tygodniu wspominamy:
W poniedziałek Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P.
W środę święto św. Jacka, prezbitera
W sobotę wspomnienie św. Bernarda, opata, i doktora Kościoła

9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” jest wyłożona na ławce.

10. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.
Wszyscy Święci – módlcie się za nam