Ogłoszenia na XVIII Niedzielę zwykłą, 6 sierpnia 2023 r.

przez | 5 sierpnia 2023

1. Dziś I Niedziela miesiąca, po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, a po porannej Eucharystii o godzinie 8.00 zmiana tajemnic różańca świętego. Intencja dla Róż Różańcowych na miesiąc sierpień: Modlimy się, aby Światowe dni Młodzieży w Lizbonie, pomogły młodym ludziom wyruszać w drogę i dawać świadectwo Ewangelii własnym życiem.

2. Przebywającym na urlopie w naszej parafii czcigodnym Gościom i urlopującym Parafianom życzę miłego wypoczynku. Odwiedzając miejsca święte, przychodząc na mszę świętą w wakacyjne dni dbajmy o odpowiedni i godny strój.

3. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę zaprasza do włączenia się w grupę duchową. Przez codzienną modlitwę, w miarę możliwości udział w kościele we Mszy świętej i przyjęcie Komunii św. duchowy pielgrzym łączy się z wędrującymi do Matki Bożej Częstochowskiej. Cennym darem jest ofiarowanie cierpienia Panu Bogu w intencji pielgrzymów, dlatego chorzy i cierpiący są szczególnie zaproszeni do duchowego pielgrzymowania. W czasie rekolekcji w drodze pielgrzymi będą pamiętać w codziennej modlitwie o duchowych siostrach i braciach. Będą modlić się również w intencjach zanoszonych drogą e-mailową intencje.kpp@gmail.com

4. Pragnę bardzo podziękować rodzicom oraz Państwu Młodym za posprzątanie naszego kościoła. Zapraszam do troski o nasz kościół w tym tygodniu dwie rodziny z ul Budzyńskiej w sobotę do południa.

5. Wspominamy również 79 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

6. W miesiącu sierpniu zachęcam do podjęcia abstynencji w intencji naszych rodzin i Ojczyzny.

7. Wśród tych, którzy złożyli ofiarę na ubezpieczenie kościół jest: pewna osoba, pewna rodzina

8. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

9. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
we wtorek wspomnienie św. Dominika, prezbitera
w środę święto Św. Teresy Benedykty od krzyża, dziewicy, męczennicy
w czwartek wspomnienie św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
w piątek wspomnienie św. Klary, dziewicy

10. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.

Wszyscy Święci – módlcie się za nam