Ogłoszenia na XVIII Niedzielę zwykłą, 01 sierpnia 2021 r.

przez | 31 lipca 2021

1. Dziś I Niedziela miesiąca, po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, a po porannej Eucharystii o godzinie 8.00 zmiana tajemnic różańca świętego. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcam do praktykowania tych wyjątkowych nabożeństw. Spowiedź święta w piątek od godziny 17.30. W I piątek do południa udam się do chorych, proszę o zgłaszanie ich w zakrystii. W sobotę po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy nabożeństwo wynagradzające Pierwszych Sobót Miesiąca, o które prosiła Matka Boża. Serdecznie zapraszam Wszystkich chętnych i poszczególne Róże. Intencja dla Róż Różańcowych na miesiąc sierpień: Modlimy się za Kościół, aby otrzymał od Ducha Świętego łaskę i siłę do reformowania się w świetle Ewangelii.
2. Przebywającym na urlopie w naszej parafii czcigodnym Gościom i urlopującym Parafianom życzę miłego wypoczynku. Odwiedzając miejsca święte, przychodząc na mszę świętą w wakacyjne dni dbajmy o odpowiedni i godny strój.
3. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę zaprasza do włączenia się w grupę duchową. Przez codzienną modlitwę, w miarę możliwości udział w kościele we Mszy świętej i przyjęcie Komunii św. czy uczestnictwo w Apelu Jasnogórskim duchowy pielgrzym łączy się z wędrującymi do Matki Bożej Częstochowskiej. Cennym darem jest ofiarowanie cierpienia Panu Bogu w intencji pielgrzymów, dlatego chorzy i cierpiący są szczególnie zaproszeni do duchowego pielgrzymowania. W czasie rekolekcji w drodze pielgrzymi będą pamiętać w codziennej modlitwie o duchowych siostrach i braciach. Będą modlić się również w intencjach zanoszonych drogą e-mailową intencje.kpp@gmail.com
4. Pragnę bardzo podziękować rodzicom P. Anecie i P. Dariuszowi Nowak, oraz Młodym za posprzątanie naszego kościoła. Ponadto na Dzień Pański zadbały o świątynie P. Mariola Sobieraj i P. Karolina Markiewicz. Złożyli także ofiarę na kwiaty. Zapraszam do szczególnej troski o nasz kościół w tym tygodniu kolejne dwie rodziny z ul. Rynek w sobotę do południa.
5. W dniu dzisiejszym wspominamy również 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
6. W miesiącu sierpniu zachęcam do podjęcia abstynencji w intencji naszych rodzin i Ojczyzny.
7. Wśród tych, którzy złożyli ofiarę na kościół jest: rodzina P. Bran
8. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.
9. W tym tygodniu wspominamy:
W Środę wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
W Piątek święto Przemienienia Pańskiego
10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny, albo imieniny życzę Bożego błogosławieństwa, zdrowia, opieki Matki Bożej, oraz św. Józefa, a także wstawiennictwa Wszystkich świętych.
Wszyscy Święci – módlcie się za nam
A teraz zapraszam na krótką adorację Jezusa Eucharystycznego.