Ogłoszenia na XVII Niedzielę zwykłą, 25 lipca 2021 r.

przez | 24 lipca 2021

1. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy świętej błogosławimy kierowców i poświęcamy ich pojazdy z racji przypadającego dziś wspomnienia św. Krzysztofa. Za chwilę zostanie odmówiona modlitwa w intencji kierowców i poświecenie pojazdów na placu przed kościołem. Nieodłączną częścią rozpoczynającego się dziś Tygodnia św. Krzysztofa jest „Akcja św. Krzysztof – 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy na środki transportu dla polskich misjonarzy” Ofiary zebrane z racji poświecenia pojazdów będą przekazane dla misjonarzy.
2. Przebywającym na urlopie w naszej parafii czcigodnym Gościom i urlopującym Parafianom życzę miłego wypoczynku. Odwiedzając miejsca święte, przychodząc na mszę świętą w wakacyjne dni dbajmy o odpowiedni i godny strój.
3. Pragnę bardzo podziękować P. Renacie Pragnąca i P. Jolancie Słabosz za posprzątanie naszej świątyni. Zapraszam do szczególnej troski o nasz kościół w tym tygodniu kolejne dwie rodziny z ul. Rynek w sobotę do południa.
4. Przed nami miesiąc sierpień, miesiąc pielgrzymek do sanktuariów maryjnych, a zarazem miesiąc pamięci o ważnych wydarzeniach z historii naszego narodu.
5. W przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godzinie 8.00 zmiana tajemnic różańca świętego.
6. Mszę świętą dziękczynną za tegoroczne zbiory i żniwa – nasze parafialne dożynki, odprawimy 05 września o godzinie 12.00. Proszę rodziny z ul. Rynek i ul. Koszyckiej o przygotowanie zewnętrznej oprawy tej uroczystości.
7. Wśród tych, którzy złożyli ofiarę na kościół jest: P.Anna Słupik
8. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.
9. W tym tygodniu wspominamy:
W Poniedziałek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny
W Czwartek wspomnienie św. Marty
W Sobotę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny, albo imieniny życzę Bożego błogosławieństwa, zdrowia, opieki Matki Bożej, oraz św. Józefa, a także wstawiennictwa Wszystkich świętych.
Wszyscy Święci – módlcie się za nam
A teraz chciałbym Was pobłogosławić na ten rozpoczynający się tydzień.