Ogłoszenia na XVII Niedzielę zwykłą, 24 lipca 2022 r.

przez | 23 lipca 2022

 

1. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy świętej błogosławimy kierowców i poświęcamy ich pojazdy z racji przypadającego dziś wspomnienia św. Krzysztofa. Za chwilę zostanie odmówiona modlitwa w intencji kierowców i poświecenie pojazdów na placu przed kościołem. Nieodłączną częścią rozpoczynającego się dziś Tygodnia św. Krzysztofa jest „Akcja św. Krzysztof – 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy na środki transportu dla polskich misjonarzy” Ofiary zebrane z racji poświecenia pojazdów będą przekazane dla misjonarzy.

2. Przebywającym na urlopie w naszej parafii czcigodnym Gościom i urlopującym Parafianom życzę miłego wypoczynku. Odwiedzając miejsca święte, przychodząc na mszę świętą w wakacyjne dni dbajmy o odpowiedni i godny strój.

3. Pragnę bardzo podziękować P Sylwii Chumikowskiej i P. Magdalenie Jałocha za posprzątanie naszej świątyni. Zapraszam do szczególnej troski o nasz kościół w tym tygodniu kolejne dwie rodziny z Kamyszowa w sobotę do południa.

4. Przed nami miesiąc sierpień, miesiąc pielgrzymek do sanktuariów maryjnych, a zarazem miesiąc pamięci o ważnych wydarzeniach z historii naszego narodu.

5. Mszę świętą dziękczynną za tegoroczne zbiory i żniwa – nasze parafialne dożynki, odprawimy 4 września o godzinie 12.00. Proszę rodziny z ul Szkolna i ul. Górka, a także z Kamyszowa o przygotowanie zewnętrznej oprawy tej uroczystości (wieńca dożynkowego).

6. Wśród tych, którzy złożyli ofiarę na kościół są: pewna osoba, Przebieracz Janina

7. Z racji poświecenia pól: Kozik Celina

8. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

9. W tym tygodniu wspominamy:
W poniedziałek święto św. Jakuba Apostoła
We wtorek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny
W czwartek wspomnienie św. Charbela Makhlufa, prezbitera
W piątek wspomnienie św. Marty, Mari i Łazarza

10. Apeluję o porządek na cmentarzu, i nie podrzucanie swoich śmieci do kontenera, przecież sami dobrze wiecie, kto to, czyni! Zwracajcie na to uwagę upominając się wzajemnie.

11. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.
Wszyscy Święci – módlcie się za nam