Ogłoszenia na XVI Niedzielę zwykłą, 23 lipca 2023 r.

przez | 22 lipca 2023

1. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy świętej błogosławimy kierowców i poświęcamy ich pojazdy z racji przypadającego we wtorek wspomnienia św. Krzysztofa. Za chwilę zostanie odmówiona modlitwa w intencji kierowców i poświecenie pojazdów na placu przed kościołem. Nieodłączną częścią rozpoczynającego się dziś Tygodnia św. Krzysztofa jest „Akcja św. Krzysztof – 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy na środki transportu dla polskich misjonarzy” Ofiary zebrane z racji poświecenia pojazdów będą przekazane dla misjonarzy.

2. Z głębi serca chciałem podziękować za modlitwę w intencji zmarłego mojego Taty Śp. Zygmunta Krążka, za wszystkie złożone kondolencje i za Waszą obecność na pogrzebie w Jędrzejowie zarówno OSP z Pocztem Sztandarowym, Kołu Gospodyń ‘Nidziczanki’ Parafianom z Cudzynowic jak i z Kamyszowa. Wasza obecność była dla mnie ogromnym wsparciem w tych trudnych chwilach. Bóg zapłać za zamówione Msze święte.

3. Pragnę bardzo podziękować Państwu Młodym i Rodzicom za posprzątanie naszej świątyni. Zapraszam w tym tygodniu do troski o na kościół rodziców i narzeczonych

4. Przed nami miesiąc sierpień, miesiąc pielgrzymek do sanktuariów maryjnych, a zarazem miesiąc pamięci o ważnych wydarzeniach z historii naszego narodu.

5. Mszę świętą dziękczynną za tegoroczne zbiory i żniwa – nasze parafialne dożynki, odprawimy 3 września o godzinie 12.00. Proszę rodziny z ul. Owocowa i ul. Zbożowa, a także z Kamyszowa o przygotowanie zewnętrznej oprawy tej uroczystości (wieńca dożynkowego).

6. Ofiarę na ubezpieczenie kościoła złożyła: pewna osoba,

7. Przebywającym na urlopie w naszej parafii czcigodnym Gościom i urlopującym Parafianom życzę miłego wypoczynku. Odwiedzając miejsca święte, przychodząc na mszę świętą w wakacyjne dni dbajmy o odpowiedni i godny strój.

8. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

9. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
w poniedziałek święto św. Kingi, dziewicy
we wtorek święto św. Jakuba Apostoła
w środę wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny
w piątek wspomnienie św. Charbela Makhlufa, prezbitera
w sobotę wspomnienie św. Marty, Mari i Łazarza

10. Na cmentarzu została skoszona trawa. Zachowajmy czystość na tym uświęconym miejscu, i nie podrzucajmy swoich śmieci na trawę. Wrzucamy je tylko do kontenera.

11. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.
Wszyscy Święci – módlcie się za nam
—————————————————————————————————-
*W dniu dzisiejszym Koło Gospodyń „Nidziczanki” zaprasza Seniorów, na kolejne wspólne spotkanie do Remizy OSP w Cudzynowicach na godzinę 16.00.