Ogłoszenia na XV Niedzielę zwykłą, 16 lipca 2023 r.

przez | 15 lipca 2023

1. Przeżywamy w dniu dzisiejszym XV Niedzielę zwykłą.

2. Przebywającym na urlopie w naszej parafii czcigodnym Gościom i urlopującym Parafianom życzę miłego wypoczynku. Odwiedzając miejsca święte, przychodząc na mszę świętą w wakacyjne dni dbajmy o odpowiedni i godny strój pasujący do miejsca świętego.

3. Pragnę bardzo podziękować Państwu Młodym za posprzątanie naszej świątyni. Zapraszam w tym tygodniu do troski o naszą świątynię rodziców i narzeczonych.

4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”

5. Wśród tych, którzy złożyli ofiarę na ubezpieczenie kościoła są: pewna osoba, P.Tomasz Salomon, P.Adam Kobierski, rodzina Brachm, P.Wanda Kruszyńska

7. W tym tygodniu wspominamy:

we wtorek Św. Szymona z Lipnicy, prezbitera

w czwartek wspomnienie Bł. Czesława, prezbitera

w piątek wspomnienie Św. Apolinarego, biskupa i męczennika

8. We wtorek 18 lipca Msze święte w naszej parafii o godzinie 7.00 i 7.30.

9. Za tydzień po każdej Mszy świętej błogosławimy kierowców i poświęcamy ich pojazdy z racji wspomnienia św. Krzysztofa. Nieodłączną częścią rozpoczynającego się wtedy Tygodnia św. Krzysztofa jest „Akcja św. Krzysztof – 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy na środki transportu dla polskich misjonarzy” Ofiary zebrane z racji poświecenia pojazdów będą przekazane dla misjonarzy.

10. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.