Ogłoszenia na XIV Niedzielę zwykłą, 9 lipca 2023 r.

przez | 8 lipca 2023

1. Komunikat ks. bp Ordynariusza.

2. Przebywającym na urlopie w naszej parafii czcigodnym Gościom i urlopującym Parafianom życzę miłego wypoczynku. W czasie wakacji nie zapominajmy o mszy świętej niedzielnej i codziennym porannym i wieczornym pacierzu.

3. Pewna rodzina ufundowała dla kościoła „figurę Św. Michała Archanioła” jako wotum wdzięczności za otrzymane łaski i opiekę za wstawiennictwem Świętego Archanioła. Bóg zapłać.

4. Pragnę bardzo podziękować rodzinom: P.Wesołowskich i P.Kurowskich za posprzątanie naszej świątyni. Do kwiatów dołączył P.Tadeusz Woźniczka. Zapraszam do troski o nasz kościół w tym tygodniu Rodziców i Narzeczonych.

5. Z cmentarza zostały wywiezione śmieci. To koszt 10.000,00zł. Bardzo proszę o wyrzucanie śmieci tylko do pojemnika. Jeśli jest pełny przez parę dni, to bardzo proszę, aby zabrać ze sobą. Dotąd dopóki kontener nie zostanie opróżniony. Bo wywóz śmieci jest co miesiąc. W ten sposób utrzymalibyśmy pewien porządek i byłoby czysto i przyjemnie.

6. 8 września 1253 roku w Asyżu miały miejsce uroczystości kanonizacyjne św. Stanisława biskupa i męczennika. W 770 rocznicę tego wydarzenia, wraz z Ojcem Świętym Franciszkiem i delegacjami pielgrzymów z archidiecezji krakowskiej, będziemy uczestniczyć w dziękczynieniu i wspólnej modlitwie na Placu św. Piotra w Rzymie i Asyżu. Zapraszam duszpasterzy i wiernych naszej diecezji do wspólnego pielgrzymowania do Włoch. Więcej informacji na temat diecezjalnej pielgrzymki można uzyskać w Kurii Diecezjalnej lub u własnych pasterzy. Niech Św. Stanisław, patron diecezji kieleckiej, wyprasza nam wszystkim potrzebne łaski u Boga. Na czas pielgrzymowania z serca błogosławię. Wasz biskup Jan Piotrowski.

7. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
we wtorek święto Św. Benedykta, opata, Patrona Europy
w środę wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
w czwartek wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

10. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.

Wszyscy Święci – módlcie się za nam