Ogłoszenia na XIII Niedziele zwykłą, 2 lipca 2023 r.

przez | 1 lipca 2023

1. Dziś I niedziela miesiąca lipca. Po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Zachęcam do praktykowania tego wyjątkowego nabożeństwa. Spowiedź święta w piątek od godziny 17.00. W I piątek do południa udam się do chorych, proszę o zgłaszanie ich w zakrystii. Intencja dla Róż Różańcowych na miesiąc lipiec: Modlimy się aby katolicy stawiali w centrum swojego życia celebrowanie Eucharystii, która głęboko przemienia relacje międzyludzkie oraz otwiera na spotkanie z Bogiem i braćmi.

3. Rozpoczął się czas wakacji. Dziękuję tym, którzy po chrześcijańsku zakończyli rok szkolny. Dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzę dobrego wypoczynku. W czasie wakacji nie zapominajmy o mszy świętej niedzielnej i codziennym porannym i wieczornym pacierzu. Odwiedzając miejsca święte, przychodząc na mszę świętą w wakacyjne dni dbajmy o odpowiedni i godny strój pasujący do miejsca świętego.

4. Został zamontowany w kościele i uruchomiony system sygnalizacji włamania i powiadomienia o pożarze.

5. Pragnę bardzo podziękować Rodzicom i Państwu Młodym za posprzątanie naszej świątyni. Zapraszam do szczególnej troski o nasz kościół w tym tygodniu rodziny z ul. Górka w sobotę do południa.

6. W Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła ofiara na tacę z tego dnia została przeznaczona na Stolicę Apostolską. To 281 zł.

7. Po raz czterdziesty drugi na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka. Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy przez Kielce na Jasną Górę. Istnieje też możliwość pielgrzymowania tylko na wybranych odcinkach. Zapisy potrwają od 26 czerwca do 24 lipca i będą odbywały się tylko i wyłącznie ON-line. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje na facebooku pielgrzymkowym oraz na stronie internetowej: www. pielgrzymka.kielce.pl

8. Z cmentarza zostaną wywiezione śmieci. I przystąpimy do porządkowania terenu pod budowę brakującego ogrodzenia. Takie są zalecenia Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego co do naszego cmentarza sprzed kilkunastu lat. A obecnie musimy te prace wykonać w określonym czasie.

9. Dnia 14 lipca nasz dekanat kazimierski czuwa przy grobie błogosławionego Wincentego Kadłubka w Opactwie Ojców Cystersów w Jędrzejowie. Rozpoczęcie o 19.30 a zakończenie Mszą świętą o 23.00.

10. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

11. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
w poniedziałek święto Św. Tomasza Apostoła
w czwartek wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
w sobotę wspomnienie Św. Jana z Dukli, prezbitera

12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

13. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.