Ogłoszenia na XIII Niedzielę zwykłą, 30 czerwca 2024 r.

przez | 29 czerwca 2024

1. Przeżywamy dziś XIII Niedzielę zwykłą.

2. Pragnę bardzo podziękować P.Gabrieli Latos i P.Edycie Nowak za posprzątanie naszej świątyni, oraz piękne kwiaty do których dołączyły P.Alina Latos i P.Elżbieta Wdowik. Zapraszam na następny tydzień kolejne dwie rodziny z ul. Koszycka w sobotę do południa.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcam do praktykowania tych wyjątkowych nabożeństw. Modlitwa o nowe i święte powołania w czwartek o 17.30 zapraszam Grono Przyjaciół Seminarium. Spowiedź święta w piątek od godziny 17.00. W I piątek do południa udam się do chorych, proszę o zgłaszanie ich w zakrystii. A w sobotę po Mszy świętej nabożeństwo wynagradzające Pierwszych Sobót miesiąca o które prosiła Matka Boża Fatimska.

4. W Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła ofiara na tacę z tego dnia została przeznaczona na Stolicę Apostolską. To suma 305,00 zł.

5. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

6. Wydział ds. Małżeństw i Rodziny naszej diecezji ogłasza nabór do Diecezjalnego Studium Życia Rodzinnego. Zapraszamy chętnych, którzy pragną poznać naukę o małżeństwie i rodzinie opartą na integralnej wizji człowieka jako osoby, wiedzę w zakresie Naturalnego Planowania Rodziny(NPR) oraz źródła zagrożeń i problemów w tej dziedzinie, a w przyszłości ewentualnie chcieliby pomagać ludziom przeżywającym trudności w tej dziedzinie. Zajęcia prowadzone przez specjalistów świeckich i duchownych, rozpoczną się 28 września b.r. w Ośrodku Duszpasterstwa Rodzin przy AL. IX Wieków Kielc 15 w Kielcach i będą trwać dwa semestry. Studium przeznaczone jest dla osób w wieku 25-50 lat, z minimum średnim wykształceniem.

7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
w środę święto Św. Tomasza Apostoła
w sobotę wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Niedzieli” i „Gościa niedzielnego”

9. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.
Wszyscy święci – módlcie się za nami