Ogłoszenia na XIV Niedzielę zwykłą, 7 lipca 2024 r.

przez | 6 lipca 2024

1. Dziś I Niedziela miesiąca lipca. Zmiana tajemnic różańca po Mszy świętej o godzinie 8.00. Intencja dla Róż Różańcowych: Modlimy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują, i ich bliskim moc Pana Boga i aby coraz bardziej stawał się dla wszystkich widzialnym znakiem łaski Bożej i nadziei. Po zakończonej Eucharystii Adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Pragnę bardzo podziękować rodzinom: P.Izbińskich i P.Szwedów za posprzątanie naszej świątyni, oraz piękne kwiaty, a do kwiatów dołączyła rodzina P.Kruszyńskich. Zapraszam do troski o nasz kościół w tym tygodniu Rodziców i Narzeczonych.

3. Po raz czterdziesty trzeci na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka. Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy przez Kielce na Jasną Górę. Istnieje też możliwość pielgrzymowania tylko na wybranych odcinkach. Zapisy potrwają od 2 lipca do 4 sierpnia i będą odbywały się tylko i wyłącznie ON-line. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje na facebooku pielgrzymkowym oraz na stronie internetowej: www. pielgrzymka.kielce.pl

4. Bardzo proszę o wyrzucanie śmieci tylko do pojemnika. Jeśli jest pełny przez parę dni, to bardzo proszę, aby zabrać ze sobą. Dotąd dopóki kontener nie zostanie opróżniony. Bo wywóz śmieci jest co miesiąc. W ten sposób utrzymamy pewien porządek i będzie czysto i przyjemnie.

5. Na kościół ofiarę złożyła pewna osoba.

6. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy
w poniedziałek wspomnienie Św. Jana z Dukli, prezbitera
w czwartek święto Św. Benedykta, opata, Patrona Europy
w piątek wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
w sobotę wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

9. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.

Wszyscy Święci – módlcie się za nam
—————————————————————————————————————

* Zakład Kominiarski Wieliczka zawiadamia, że w dniach od 10 – 11 lipca będą czyszczone i sprawdzana drożność przewodów kominowych