Ogłoszenia na XII Niedzielę zwykłą, 23 czerwca 2024 r.

przez | 22 czerwca 2024

1. Komunikat ks. Bp Jana Piotrowskiego.

2. Przeżywamy dziś XII Niedzielę zwykłą. Za nami Zakończenie Roku Szkolnego i Katechetycznego. Drogim dzieciom i młodzieży gratuluję otrzymanych promocji, a nauczycielom dziękuję za włożony trud w wychowanie młodych pokoleń Polaków. Wakacje służą dobremu wypoczynkowi. Niech Bóg Wam błogosławi!

3. Słowo wdzięczności dla Pani Dyrektor Szkoły Twórczej w Cudzynowicach P.Elżbiety Durbas wraz z Gronem Pedagogicznym i Pracownikami. Wyrażam moją wdzięczność za piękną współpracę, za postawę wiary i wyjątkowe świadectwo. Tworzyliście Państwo bardzo dobry zespół nauczycieli i wychowawców, którzy pomagali naszym dzieciom i młodzieży w kształtowaniu ich charakterów. Bóg zapłać za Wasz trud.

4. Pragnę bardzo podziękować P.Beacie Ściupidro, P.Agnieszce Cebula i P.Marzenie Jaskuła za posprzątanie naszej świątyni i piękne kwiaty. Zapraszam do troski o nasz kościół w tym tygodniu dwie rodziny z ul. Koszycka w sobotę po południu.

5. W sobotę 29 czerwca Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte jak w niedzielę o godzinie: 8.00, 10.00 i 12.00. Ofiara na tacę jest przeznaczona na wsparcie Watykanu, tzw.świętopietrze.

6. Ksiądz bp Ordynariusz Jan Piotrowski zaprasza wszystkich chętnych na MARSZ W OBRONIE ŻYCIA dziś 23 czerwca do Kielc na godzinę 16.00.

7. Chciałem podziękować P.Grzegorzowi Latosowi za przygotowanie proboszczowskiej działki pod uprawę warzyw.; P.Piotrowi i P.Januszowi Kruszyńskim za poprawienie i ułożenia kostki przy kościele, a P.Sławomirowi Brela i PWłodzimierzowi Nurkowskiemu za naprawienie furtki za kościołem, jak również P.Tomaszowi i Wiktorowi Muchom za skoszenie łąki.

8. Msza święta od uczestników pielgrzymki do Częstochowy będzie dnia 7 grudnia o godzinie 16.00.

9. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

10. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
w poniedziałek uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela
w czwartek wspomnienie Św. Cyryla Aleksandryjskiego, bp i doktora Kościoła
w piątek wspomnienie Św. Ireneusza , bp i męczennika, doktora Kościoła
w sobotę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła

11. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.
Wszyscy Święci – módlcie się za nam