Ogłoszenia na XIII Niedzielę zwykłą, 27 czerwca 2021 r.

przez | 26 czerwca 2021

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcam do praktykowania tych wyjątkowych nabożeństw. Spowiedź święta w piątek od godziny 17.00. W I piątek do południa udam się do chorych, proszę o zgłaszanie ich w zakrystii. W sobotę po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy nabożeństwo wynagradzające Pierwszych Sobót Miesiąca, o które prosiła Matka Boża. Serdecznie zapraszam Wszystkich chętnych i poszczególne Róże. Intencja dla Róż Różańcowych na miesiąc lipiec: Modlimy się, abyśmy w konfliktowych sytuacjach społecznych, gospodarczych i politycznych byli odważnymi i pełnymi pasji twórcami dialogu i przyjaźni.
2. Rozpoczął się czas wakacji. Dziękuję tym, którzy po chrześcijańsku zakończyli rok szkolny. Dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzę dobrego wypoczynku. W czasie wakacji nie zapominajmy o mszy świętej niedzielnej i codziennym porannym i wieczornym pacierzu. Odwiedzając miejsca święte, przychodząc na mszę świętą w wakacyjne dni dbajmy o odpowiedni i godny strój pasujący do miejsca świętego.
3. Został zakończony System eCmentarz z inwentaryzacją. Koszt wyniósł 7 050,00. Na cmentarzu znajduje się plan cmentarza wraz z aplikacją QR za pomocą której możemy zobaczyć swój grób w telefonie, lub na stronie internetowej: www.ecmentarze.pl/parafia/cudzynowice Proszę się nie przejmować pojawiającymi się komunikatorami na czerwono, powoli będziemy uzupełniać brakujące informacje.
4. Pragnę bardzo podziękować P. Beata Mazur, P. Krystyna i Andrzej Gałęziowscy, P. Teresa Janiga za posprzątanie naszej świątyni. Zapraszam do szczególnej troski o nasz kościół w tym tygodniu rodziny z ul. Rynek w sobotę do południa.
5. We wtorek przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte jak w niedzielę o godzinie: 8.00; 10.00; i 12.00, a po sumie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Stolicę Apostolską.
6. Wśród tych, którzy złożyli ofiarę na ubezpieczenie kościoła są: P.Leszek Suchecki, P.Włodzimierz Dubaj, P.Dariusz Wrzesień.
7. Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie jest po Mszy o 18.00. Natomiast w Niedzielę po sumie o godzinie 12.00.
8. Na poświecenie pól ofiarę złożyli: P.Leszek Suchecki, P.Dariusz Wrzesień, P.Zbigniew Skoczek, P.Grzegorz Dubaj, P.Edyta Piwowarczyk. Dziś jest Msza Święta od wszystkich uczestników o godzinie 12.00.
9. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.
10. W tym tygodniu wspominamy:
W Poniedziałek wspomnienie Św. Ireneusza, biskupa i męczennika
We Wtorek Uroczystość Świętych apostołów Piotra i Pawła
W Sobotę Święto Św. Tomasza Apostoła
11. W związku z komunikatem ks. bp Jana Piotrowskiego w przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć ofiarę do puszki dla poszkodowanych podczas nawałnic mieszkańców Województwa Małopolskiego i Świętokrzyskiego.
12. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny, albo imieniny życzę Bożego błogosławieństwa, zdrowia, opieki Matki Bożej, oraz św. Józefa, a także wstawiennictwa Wszystkich świętych.
Wszyscy Święci – módlcie się za nam
Na zakończenie naszego spotkania pragnę Was pobłogosławić.