Ogłoszenia na XII Niedzielę zwykłą, 20 czerwca 2021 r.

przez | 19 czerwca 2021

1. Dekret Ks. Bp Jana Piotrowskiego w związku z tym, że władze państwowe zniosły limity osób mogących być zgromadzonych w świątyniach podczas sprawowania liturgii, mając na uwadze udzieloną przeze mnie dyspensę od zachowania I Pierwszego Przykazania Kościelnego Nr OA-102/20 dnia 23 października 2020 r., kierując się dobrem duchowym wiernych, niniejszym odwołuję z dniem 20 czerwca 2021 r. udzieloną przeze mnie dyspensę od obowiązku udziału we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane.
2. W związku z tym, że pojawiają się liczne prośby narzeczonych o udzielenie im i ich gościom weselnym dyspensy od konieczności zachowania IV Przykazania Kościelnego- wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na czas przyjęcia weselnego, które jest organizowane w piątki, w które nie przypada żadna uroczystość liturgiczna, mając na uwadze dobro duchowe proszących oraz kierując się normą kan. 87 i 88 KPK, niniejszym udzielam dyspensy ogólnej od konieczności zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla proszących narzeczonych i ich gości weselnych na czas trwania przyjęcia weselnego organizowanego w poszczególne piątki miesiąca: lipca, sierpnia, września i października 2021 r., w które nie przypada żadna uroczystość liturgiczna.
3. Pragnę bardzo podziękować P. Joannie Gołębiowskiej i P. Annie Dymek za posprzątanie naszej świątyni. Do kwiatów dołączyła Anna Żurek. Zapraszam do szczególnej troski o nasz kościół w tym tygodniu pozostałe rodziny z ul. Topolskiej w sobotę do południa.
4. Zakończenie Roku Szkolnego i Katechetycznego dla Wszystkich Szkół w piątek 25 czerwca o godzinie 8.00
5. Wśród tych, którzy złożyli ofiarę na kościół są: Anna Dymek, Stanisław Kozik, Beata Brzezińska, Stanisław Bienias, Wiesław Kasza, Jolanta Kokosza, Katarzyna Bienias
6. Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie jest po Mszy o 18.00. Natomiast w Niedzielę po sumie o godzinie 12.00.
7. Na poświecenie pól ofiarę złożyli: Markiewicz Karolina,Wanda Kruszyńska,Otylia Mrozowska,Nowak Rafał, Adamusik Robert, Pragnąca Renata, Nowak Ewa, Sobieraj Mariola, Nowak Zbigniew, Krzysztofczyk Krystyna, Kłapcia Halina, Grzęda Janina, Obarzanek Kinga, Kasprzyk Jan, Ściupidro Tomasz, Chamerska Barbara, Kurowski Jerzy, Kwiecień Paweł, Motyka Piotr, Latos Sławomir, Mikina Zofia, Kot Mariusz, Latos Andrzej, Wrzesień Andrzej, Cebula Helena, Ptak Helena, Przechera Barbara, Karbowniczek Wanda, Gdowik Elżbieta, Jaskóła Marzena, Nowak Edyta, Izbińska Danuta,Motyka Agnieszka, Stanisław Kozik, Wacław Wrzesień, Latos Halina, Szwajca Agnieszka, Latos Gabrysia,Dymek Andrzej, Mazur Zygmunt, Gałęziowski Andrzej, Nowak Marek, Wiertek Stanisław, Oblizajek Paweł, Zelga Adam, Kula Janusz, Wójcik Antoni, Janus Franciszek,Widłak Dariusz, Chaber Tomasz, Słupik Anna, Kular Stefan, Gorgoń Maria, Swat Elżbieta, Ryńca Bożena, Wojnarowicz Magdalena, Sagan Artur, Krzysztofczyk Sławomir, Zachariasz Jerzy, Koziara Stanisław, Cichy Dawid,, Kwiecień Piotr, Sobieraj Agnieszka, Mucha Tomasz, Adamusik Wacław, Kwiecień Adela, Ściupidro Małgorzata. Msza Święta od wszystkich uczestników będzie 27 czerwca o godzinie 12.00. W tym miejscu chciałem bardzo podziękować P.Grzegorzowi Latosowi, że był moim przewodnikiem.
8. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.
9. W tym tygodniu wspominamy:
W Poniedziałek wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
W Środę Dzień Ojca
W Czwartek Uroczystość Narodzenie Św. Jana Chrzciciela
10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny, albo imieniny życzę Bożego błogosławieństwa, zdrowia, opieki Matki Bożej, oraz św. Józefa, a także wstawiennictwa Wszystkich świętych.
Wszyscy Święci – módlcie się za nam
Na zakończenie naszego spotkania pragnę Was pobłogosławić.