Ogłoszenia na XIII Niedzielę zwykłą, 26 czerwca 2022 r.

przez | 25 czerwca 2022

 

1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Zachęcam do praktykowania tych wyjątkowych nabożeństw. Spowiedź święta w piątek od godziny 17.00. W I piątek do południa udam się do chorych, proszę o zgłaszanie ich w zakrystii. W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo wynagradzające Pierwszych Sobót Miesiąca, o które prosiła Matka Boża. Serdecznie zapraszam Wszystkich chętnych i poszczególne Róże. Intencja dla Róż Różańcowych na miesiąc lipiec: Modlimy się za osoby starsze, które są korzeniami i pamięcią narodu, aby ich doświadczenie i mądrość pomagały najmłodszym patrzeć w przyszłość z nadzieją i odpowiedzialnością.

2. Rozpoczął się czas wakacji. Dziękuję tym, którzy po chrześcijańsku zakończyli rok szkolny. Dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzę dobrego wypoczynku. W czasie wakacji nie zapominajmy o mszy świętej niedzielnej i codziennym porannym i wieczornym pacierzu. Odwiedzając miejsca święte, przychodząc na mszę świętą w wakacyjne dni dbajmy o odpowiedni i godny strój pasujący do miejsca świętego.

3. Dziękuję za ofiarowane do kościoła kwiaty z Oktawy Bożego Ciała.

4. Pragnę bardzo podziękować P. Joannie Cicha i P. Barbarze Juszczyk za posprzątanie naszej świątyni. Złożyły także ofiarę na kwiaty. Zapraszam do szczególnej troski o nasz kościół w tym tygodniu rodziny z Kamyszowa w sobotę do południa.

5. W środę przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte jak w niedzielę o godzinie: 8.00; 10.00; i 12.00, a po sumie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Stolicę Apostolską.

6. Po raz czterdziesty pierwszy na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka. Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy przez Kielce na Jasną Górę. Istnieje też możliwość pielgrzymowania tylko na wybranych odcinkach. Zapisy potrwają od 26 czerwca do 24 lipca i będą odbywały się tylko i wyłącznie ON-line. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje na facebooku pielgrzymkowym oraz na stronie internetowej: www. pielgrzymka.kielce.pl

7. Próba dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania w poniedziałek o godzinie 17.30.

8. Wśród tych, którzy złożyli ofiarę na ubezpieczenie kościoła są: pewna osoba,

9. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

10. W tym tygodniu wspominamy:
We wtorek wspomnienie Św. Ireneusza, biskupa i męczennika
W środę Uroczystość Świętych apostołów Piotra i Pawła

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, jest wyłożona na ławce.

12. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.

Wszyscy Święci – módlcie się za nam