Ogłoszenia na Uroczystość odpustową Św. Antoniego Padewskiego, 19 czerwca 2022 r.

przez | 18 czerwca 2022

 

1. W Uroczystość odpustową ku czci Św. Antoniego serdecznie witam wszystkich przybyłych Gości i Parafian. Dziękuję ks. Dziekanowi Kan. Sławomirowi Sarkowi, Proboszczowi Parafii Świętej Małgorzaty w Gorzkowie za głoszenie Słowa Bożego i odprawienie sumy odpustowej, a wszystkim kapłanom z dekanatu za przybycie i życzliwość dla naszej parafii.

2. Pragnę bardzo podziękować Rodzinom: Kulów, Krzanów, Sendorów i Jedynaków za posprzątanie naszej świątyni. Złożyły także ofiarę na kwiaty. Zapraszam do szczególnej troski o nasz kościół w tym tygodniu dwie rodziny z Kamyszowa w sobotę do południa.

3. Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie jest po Mszy o 18.00. Natomiast w Niedzielę po Mszy o godzinie 12.00.

4. W niedzielę 26 czerwca o godzinie 18.00 w Bazylice Katedralnej w Kielcach będzie sprawowana Msza święta pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego na zakończenie diecezjalnego etapu synodu.

5. Biskup Kielecki Jan Piotrowski udziela dyspensy ogólnej od pokarmów mięsnych na czas przyjęć weselnych organizowanych w piątki w miesiącach: lipiec, sierpień, wrzesień i październik 2022 r.

6. Chciałem jeszcze raz bardzo podziękować za piękną procesję Bożego Ciała. Z całego serca Bóg zapłać wszystkim za Waszą postawę wiary. Dziękuję za przekazane do kościoła kwiaty z ołtarzy Bożego Ciała.

7. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy wokół kościoła w Oktawę Bożego Ciała Parafian z ul. Topolska, ul. Błonia, ul. Budzyńska i z Kamyszowa.

8. Na ubezpieczenie Kościoła ofiarę złożyli: pewna osoba, Grzegorz Krzan,

9. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa niedzielnego’

11. W tym tygodniu wspominamy:
     We wtorek wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
     W czwartek uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela
     W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
     W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca N. M. P.

12. W ramach rozpoczętego III Kongresu Eucharystycznego zapraszamy na Dekanalne Uwielbienie do Kazimierzy Małej dziś w niedzielę 19 czerwca. Rozpoczniemy je Eucharystią o godzinie 19.00, a następnie przejdziemy w procesji Eucharystycznej pod Krzyż Miłości, gdzie całość zakończymy adoracją.

13. Msza święta na Zakończenie Roku Szkolnego i Katechetycznego dla Wszystkich Szkół w piątek 24 czerwca o godzinie 8.00.

14. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.

Wszyscy Święci – módlcie się za nam, Św. Antoni módl się za nami.