Ogłoszenia na XII Niedzielę zwykłą, 25 czerwca 2023 r.

przez | 24 czerwca 2023

1. Przygotowujemy się do Beatyfikacji Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów i ich siedmiorga dzieci.

2. Dyspensa bp Ordynariusza: W związku z tym, że pojawiają się liczne prośby narzeczonych o udzielenie im i ich gościom weselnym dyspensy od konieczności zachowania IV Przykazania Kościelnego – wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na czas przyjęcia weselnego, które jest organizowane w piątki, w które nie przypada żadna uroczystość liturgiczna, mając na uwadze dobro duchowe proszących oraz kierując się normą kan. 87 i 88 KPK, niniejszym udzielam dyspensy ogólnej od konieczności zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla proszących narzeczonych i ich gości weselnych na czas trwania przyjęcia weselnego organizowanego w poszczególne piątki miesiąca: lipca, sierpnia, września i października 2023 r., w które nie przypada żadna uroczystość liturgiczna.

3. Pragnę bardzo podziękować Państwu Młodym i rodzicom za posprzątanie naszej świątyni. Zapraszam do szczególnej troski o nasz kościół w tym tygodniu rodziców i narzeczonych.

4. W czwartek 29 czerwca Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte jak w niedzielę o godzinie: 8.00, 10.00 i 12.00. Ofiara jest przeznaczona na wsparcie Watykanu, tzw.świętopietrze.

5. Ofiarę na ubezpieczenie kościoła złożyła: pewna osoba

6. W sobotę o godzinie 18.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi – pierwszych sobót miesiąca.

7. Za tydzień w niedzielę po Mszy o godzinie 8.00 zmiana tajemnic różańca świętego.

9. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
we wtorek wspomnienie Św. Cyryla Aleksandryjskiego, bp i doktora Kościoła
w środę wspomnienie Św. Ireneusza , bp i męczennika, doktora Kościoła
w czwartek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła

10. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.