Ogłoszenia na X Niedzielę zwykłą, 9 czerwca 2024 r.

przez | 10 czerwca 2024

1. Przeżywamy dziś X Niedzielę zwykłą. Z serca bardzo dziękuję za przybycie i piękne uczestnictwo w Wizytacji kanonicznej naszej Parafii.

2. Pragnę bardzo podziękować P.Krystynie Kałwa i P.Barbarze Kania za posprzątanie naszej świątyni. Złożyły także ofiarę na kwiaty. Zapraszam w tym tygodniu cztery rodziny z ul. Rynek w sobotę do południa.

3. Chciałem jeszcze raz bardzo podziękować za wyjątkową procesję Oktawy Bożego Ciała i przygotowane piękne ołtarze wokół kościoła. Z całego serca Bóg zapłać wszystkim za Waszą postawę wiary. Dziękuję za przekazane do kościoła kwiaty z ołtarzy Oktawy Bożego Ciała.

4. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza do Wiślicy na XXII Diecezjalne Spotkanie Młodych 15 czerwca w sobotę.

5. W przyszłą niedzielę 16 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość odpustową ku czci Św. Antoniego. Na sumę odpustową o 12.00 zapraszam: Strażaków do niesienia baldachimu, ministrantów, Koło Gospodyń „Nidziczanki”, dziewczynki do sypania kwiatków, niosących feretrony i sztandary. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny. Jeszcze raz Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam na uroczystości.

6. Msza święta z racji poświęcenia pól w Kamyszowie dnia 29 czerwca o godzinie 12.00, a z racji poświecenia w Cudzynowicach o godzinie 10.00

7. Na ubezpieczenie Kościoła, poświecenie pól ofiarę złożyli: P.Andrzej Latos, P.Grzegorz Latos

8. Natomiast na fundusz remontowo-budowlany została złożona ofiara 248,00 zł.

9. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa niedzielnego’

11. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

we wtorek wspomnienie Św. Barnaby, Apostoła
w środę wspomnienie św. Antoniego
w piątek wspomnienie Bł. Michała Kozala, bp i męczennika

12. Pielgrzymka Dzieci Komunijnych i Rodziców do Częstochowy 19 czerwca w środę. Wyjazd o 6.45 z parkingu przed kościołem. Są jeszcze wolne miejsca, zapraszam chętnych. Proszę kontaktować się z P.Katarzyną Bienias katechetką.

13. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania we wtorek o godzinie 17.15.

14. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.
————————————————————————————————————————*Koło Gospodyń ”Nidziczanki” zapraszają Seniorów na kolejne spotkanie w dniu dzisiejszym na godzinę 16.00 do Remizy OSP w Cudzynowicach, a Dzieci z Rodzicami na godzinę 14.00 z racji Dnia Dziecka.