Ogłoszenia na IX niedzielę zwykłą, 2 czerwca 2024 r.

przez | 1 czerwca 2024

1. Przeżywamy w dniu dzisiejszym Wizytację kanoniczną ks. Bp Jana Piotrowskiego w naszej Parafii.

2. Pragnę bardzo podziękować Rodzinom Dzieci Rocznicowych za posprzątanie naszej świątyni na Boże Ciało. Jak również P.Wiolettcie Mazur, P.Ewie Ptak, P.Karolinie i P.Krzysztofowi Markiewicz, P.Oliwii i P.Robertowi Adamusik, P.Stanisławie Dębowskiej za przygotowanie świątyni na dzisiejszą uroczystość. Do ofiary na kwiaty dołączyli P.Teresa Leśniowska, P.Robert Tańcula. Zapraszam w tym tygodniu dwie rodziny z ul. Rynek w sobotę do południa.

3. Chciałem jeszcze raz bardzo podziękować za piękną procesję Bożego Ciała. Z całego serca Bóg zapłać wszystkim za Waszą postawę wiary. Dziękuję za przekazane do kościoła kwiaty z ołtarzy Bożego Ciała.

4. Miesiąc czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie jest po Mszy o 18.00. Natomiast w Niedzielę po Mszy o godzinie 12.00.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek miesiąca. Nabożeństwo w I czwartek miesiąca w intencji nowych powołań o godzinie 17.30. Spowiedź w I piątek miesiąca od godziny 17.00.

6. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy wokół kościoła w Oktawę Bożego Ciała Parafian z ul. Błonia, ul. Budzyńska, ul. Topolska i z Kamyszowa.

7. Na ubezpieczenie Kościoła P.Zbigniew Izbiński, poświecenie pól ofiarę złożyli: P.Ewa Kuc, P.Józef Latos, P.Artur Latos, P.Barbara Chamerska, P.Zofia Adamczyk, P.Kaczmarczyk Zdzisław

8. Po Mszy świętej będziemy mogli złożyć ofiarę do puszki na fundusz remontowo-budowlany.

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa niedzielnego’

11. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
-w poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
-w środę wspomnienie św. Bonifacego, bp i męczennika
-w czwartek wspomnienie św. Norberta, biskupa
-w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
-w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca N.M.P.

12. Pielgrzymka Dzieci Komunijnych i Rodziców do Częstochowy 19 czerwca w środę. Wyjazd o 6.45 z parkingu przed kościołem.

13. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.

Wszyscy Święci – módlcie się za nami