Ogłoszenia na X Niedzielę zwykłą, 11 czerwca 2023 r.

przez | 10 czerwca 2023

1. Duszpasterstwo Rolników Diecezji Kieleckiej zaprasza do Archiopactwa Ojców Cystersów w Jędrzejowie na V zjazd Sołtysów, II zjazd Liderek Społeczności Wiejskich – Przewodniczących Kół Gospodyń Wiejskich z Diecezji Kieleckiej i Województwa Świętokrzyskiego w dniu 24 czerwca (sobotę) na godzinę 10.00.

2. Pragnę bardzo podziękować Rodzinom: P.Kozików i P.Ptaków za posprzątanie naszej świątyni na Boże Ciało. Złożyły także ofiarę na kwiaty. Jak również P.Wiesławowi Psica, P.Bogdanowi Olszowski, P.Beacie Kwaśniewska, P.Bożenie Kupiszewska, P.Agnieszce Dusza, P.Małgorzacie Malara za przygotowanie świątyni na dzisiejsza niedzielę. Zapraszam w tym tygodniu cztery rodziny z ul. Szkolna (bloki) w sobotę do południa.

3. Chciałem jeszcze raz bardzo podziękować za piękną procesję Bożego Ciała. Z całego serca Bóg zapłać wszystkim za Waszą postawę wiary. Dziękuję za przekazane do kościoła kwiaty z ołtarzy Bożego Ciała.

4. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza do Wiślicy na XXI Diecezjalne Spotkanie Młodych 17 czerwca w sobotę.

5. W przyszłą niedzielę 18 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość odpustową ku czci Św. Antoniego. Na sumę odpustową o 12.00 zapraszam: Strażaków do niesienia baldachimu, ministrantów, Koło Gospodyń „Nidziczanki”, dziewczynki do sypania kwiatków, niosących feretrony i sztandary. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny. Jeszcze raz Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam na uroczystości.

6. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy wokół kościoła w Oktawę Bożego Ciała Parafian z ul. Górka, ul. Zbożowa, ul. Owocowa i z Kamyszowa.

7. Na ubezpieczenie Kościoła , poświecenie pól ofiarę złożyli: pewna osoba, P.Danuta Celuch

8. Natomiast na fundusz remontowo-budowlany została złożona ofiara 431 zł.

9. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa niedzielnego’

11. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
w poniedziałek wspomnienie Błogosławionych męczenników Józefa Pawłowskiego i Towarzyszy
we wtorek wspomnienie Św. Antoniego z Padwy dr Kościoła
w środę wspomnienie Bł. Michała Kozala, bp i męczennika
w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
w sobotę uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

12. Pielgrzymka Dzieci Komunijnych i Rodziców do Częstochowy 20 czerwca we wtorek. Wyjazd o 6.45 z parkingu przed kościołem.

13. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.

Wszyscy Święci – módlcie się za nami