Ogłoszenia na Niedzielę Trójcy Świętej, 4 czerwca 2023 r.

przez | 3 czerwca 2023

 

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Trójcy Świętej. Oddajemy cześć Jednemu Bogu w Trzech Osobach. Bogu Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu. Po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.
2. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte o 8.00 i 10.00. Po Mszy św. o godzinie 10.00 procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Procesja będzie szła ulicą Koszycką i ul. Szkolną. Bardzo proszę, aby przygotować ołtarze w tych samych miejscach, co tradycyjnie. Na procesję proszę pełną asystę strażaków, Koło Gospodyń „Nidziczanki”, kobiety i mężczyzn niosących feretrony i obrazy, ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatków. Dzieci komunijne i rocznicowe przychodzą w strojach komunijnych. Pamiętajmy o przystrojeniu okien i mieszkań domów nie tylko na trasie przejścia procesji. W tym ważnym dla katolików dniu wyznajemy publicznie wiarę w obecnego pod postacią Chleba Jezusa Chrystusa. Czynimy to przez udział w procesji, ale przede wszystkim przystępując w tym dniu do Komunii Świętej. Podczas procesji angażujmy się w śpiew i modlitwę.
3. Msza święta w oktawę Bożego Ciała z procesją wokół kościoła w piątek, sobotę, poniedziałek, wtorek, środę i czwartek o 18.00. W niedzielę po sumie. Proszę, aby w każdym dniu oktawy byli chętni do niesienia obrazów i feretronów.
4. Chciałbym wyrazić moją wdzięczność P.Mariuszowi Szpakowi za bezinteresowną pomoc na plebanii.
5. Pragnę bardzo podziękować Rodzicom Dzieci Rocznicowych za posprzątanie naszej świątyni. Zapraszam w tym tygodniu wyjątkowo w środę popołudniu dwie rodziny, a w sobotę cztery rodziny z ul.Szkolnej do południa.
6. Miesiąc czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie jest po Mszy o 18.00. Natomiast w Niedzielę po Mszy o godzinie 12.00.
7. W niedzielę 18 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość odpustową ku czci Św. Antoniego. Słowo Boże będzie głosił ks mgr Michał Krężel. Na sumę odpustową zapraszam: strażaków do niesienia baldachimu, ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatków, niosących feretrony i sztandary. Odpust to możliwość uzyskania w tym dniu darowania kary doczesnej za grzechy pod warunkiem, że te grzechy zostały nam przebaczone w spowiedzi. Przygotowujemy się do odpustu poprzez spowiedź. Spowiadam zawsze przed Mszą świętą. Jeszcze raz Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam na uroczystości.
8. Ofiarodawcy minionego tygodnia na poświęcenie pól: P.Jacek Nowak, P.Robert Chumikowski
9. W poniedziałek 5 czerwca o godzinie 17.00 próba Dzieci, które w Boże Ciało, będą sypać kwiatki i nieść poduszki.
10. We wtorek po Mszy świętej wieczornej o godzinie 19.15 zbiórka ministrantów.
11. Na ubezpieczenie Kościoła ofiarę złożyla: P.Ewa Nowak
12. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.
13. Biorąc pod uwagę materialne potrzeby parafii, które prowadzą budowę kościoła, plebanii, lub inne prace remontowo-konserwatorskie biskup kielecki Jan Piotrowski ustanowił diecezjalny fundusz remontowo-budowlany. Dziś będzie można złożyć ofiarę do puszki na ten cel.
14. Zapraszam starszych panów, mężczyzn do służby przy ołtarzu w trosce o dobro naszego Kościoła i wiary, oraz piękna całej liturgii. Pierwsze spotkanie w piątek 9 czerwca po Mszy św.
15. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
-w poniedziałek wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika
-we wtorek wspomnienie Św. Norberta, biskupa
-w czwartek Uroczystość Bożego Ciała
16. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.

Wszyscy Święci – módlcie się za nam