Ogłoszenia na VIII Niedzielę zwykłą, 27 lutego 2022 r.

przez | 26 lutego 2022

1. W dzisiejszą Niedzielę modlimy się o pokój na świecie i za ogarniętą wojną Ukrainę. Po każdej Mszy świętej dziesiątek różańca w intencji pokoju i za ogarniętą wojną ludność ukraińską.
Rozpoczynamy również Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach. Podejmujemy postanowienia abstynencji na określony czas.

2. W dniu dzisiejszym oraz w Środę Popielcową po Mszy świętej wspieramy Ukraińców składając ofiarę do puszki.

3. Pragnę bardzo podziękować: P. Annie Słupik, P. Annie Chaber za posprzątanie naszej świątyni. Do kwiatów dołączyła P. Mirosława Kular. Na następny tydzień, proszę kolejne dwie rodziny z ul. Budzyńska w sobotę do południa.

4. Na kościół ofiarę złożyła: P. Halina Kłapcia

6. W tym tygodniu przypada Środa popielcowa. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły: dwa posiłki mniejsze i jeden do syta. Nie spożywamy pokarmów mięsnych. Msze święte o godzinie: 8.00; 10.00 i 18.00. Modlimy się, abyśmy przeżyli ten rozpoczynający się Wielki Post w duchu nawrócenia i pokuty, wynagradzając Bogu za nasze grzechy. Zachęcam do spowiedzi świętej.

7. Słowo wdzięczności dla P. Mariusza Szpak za ofiarowane ledowe żarówki i ich wymianę we wszystkich kinkietach w kościele.

8. W tym tygodniu przypada:
W środę – Popielec
W piątek Droga krzyżowa o godzinie 17.00
W niedzielę Gorzkie żale po Mszy świętej o godzinie 12.00.

9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

10. Pamiętajmy w modlitwach o solenizantach i jubilatach, oraz o naszych zmarłych, którzy odeszli do wieczności.