Ogłoszenia na I Niedzielę Wielkiego Postu, 6 marca 2022 r.

przez | 5 marca 2022

1. Dziś I Niedziela miesiąca. To dzień w którym rozpoczynamy w naszej Diecezji Kongres Eucharystyczny. Po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godzinie 8.00 zmiana tajemnic Różańca świętego. Intencja dla Róż Różańcowych: O pokój na świecie a szczególnie na Ukrainie.

2. Od Środy popielcowej rozpoczął się okres Wielkiego Postu. To szczególny czas modlitwy o łaskę nawrócenia i należyte przeżycie tych czterdziestu dni. Zachęcam do spowiedzi świętej. Za uczestniczenie w drodze krzyżowej i gorzkich żalach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Pragnę podziękować: P. Bożenie Ryńca, P. Elżbiecie Swat, P. Janinie Ściupidro i P. Dariuszowi Widłak za posprzątanie naszej świątyni. Złożyli również ofiarę na kwiaty. Na następny tydzień zapraszam kolejne dwie rodziny z ul. Budzyńska w sobotę do południa.

4. Na uchodźców z Ukrainy do puszki została złożona ofiara 2 256 zł. Przesłałem ją na konto „Caritas Diecezji Kieleckiej’

5. Na kościół złożył ofiarę: P. Tomasz Ściupidro
BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

6.. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kazimierzy Wielkiej o godzinie 17.00

7. Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej proszę o zakupienie książeczek komunijnych. Spotkanie będzie za tydzień w niedzielę 13 marca o 10.00.

8. W tym tygodniu przypada:
W piątek Droga krzyżowa o godzinie 17.00;
W niedzielę Gorzkie żale po Mszy świętej o godzinie 12.00;

9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli”

10. W przyszłą Niedzielę w całej Polsce obchodzimy: Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Będziemy mogli złożyć ofiarę do puszki na Dzieło Pomocy „Ad Gentes”

11. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, życząc zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa Wszystkich świętych.

Wszyscy Święci – módlcie się za nam